Materiał Partnera

Zalety używanych wózków widłowych

Zalety używanych wózków widłowych

Wózki widłowe są stosunkowo prostymi maszynami, dzięki którym codzienna praca staje się dużo łatwiejsza dla osób zatrudnionych np. w dużych magazynach firm produkcyjnych. Przy ich pomocy można łatwo transportować produkty o dużej masie. Wózki widłowe dostępne są w różnych typach oraz rodzajach. Bardzo popularne są wózki ręczne. Jakie są zalety tych urządzeń i dlaczego warto wybierać te używane?

Zastosowanie wózków widłowych

 Jak podkreśla specjalista z firmy Ansal-Bis S.C. F.H.U. Anna Malarz, Marcin Frydel, Natalia Chełmecka: Wózki widłowe znajdują swoje zastosowanie w magazynach, fabrykach czy dużych sklepach. Dodatkowo w przypadku większych powierzchni można wykorzystać modele, które napędzane są silnikiem elektrycznym, benzynowym, dieslem czy gazowym – dodaje. Te ostatnie są niezwykle wygodne dla ich operatora, może on wygodnie zająć miejsce w kabinie wózka widłowego i z tamtej pozycji sterować maszyną. Operatorem wózka widłowego nie może być jednak każdy. Odpowiednie uprawnienia można zdobyć poprzez odbycie odpowiedniego kursu. Po odbyciu kursu teoretycznego następuje egzamin, którego zadaniem jest sprawdzenie wiedzy, jaką przyszły operator wózka widłowego nabył podczas całego szkolenia. Jest to niezwykle istotne, ponieważ operator wózka musi w odpowiedni sposób podnosić oraz opuszczać przewożone towary. Zdanie części teoretycznej oraz praktycznej jest podstawą do otrzymania stosownych uprawnień.

Wózek widłowy używany – przydatny w wielu sytuacjach

Wózki widłowe są urządzeniami, które znajdują swoje zastosowanie w wielu zakładach. Przy ich pomocy możliwy jest między innymi rozładunek ciężarówek z towarem. Dzięki nim praca jest znacznie szybsza, a dodatkowo nie wymaga wykorzystywania od pracowników dużych pokładów siły własnych mięśni. Co więcej, są one urządzeniami bardzo wytrzymałymi, odpornymi na uszkodzenia. Właśnie z tego powodu nie ma sensu inwestować pieniędzy w nową maszynę. Zdecydowanie lepiej kupić używany wózek widłowy.

Wózki widłowe wykorzystuje się również w fabrykach, gdzie używa się ich do transportowania materiałów czy surowców. Są to warunki, w których znajduje się kurz, pył i zabrudzenia. Również z tego względu używana maszyna będzie zdecydowanie lepsza.

Jaki wózek widłowy wybrać?

Wózki widłowe mają bardzo prostą konstrukcję – złożone są z silnika, ramion, podwozia oraz ruchomej części, czyli podnośnika. Wybór odpowiedniego wózka widłowego jest niezwykle istotny. Przede wszystkim konieczne jest dopasowanie odpowiedniego modelu do zadań, do jakich zostanie przydzielony. Należy pamiętać, że w przypadku dużych sklepów istotne jest bezpieczeństwo klientów podczas codziennego dowożenia towarów. Dlatego właśnie wykorzystuje się tam wózki widłowe ręczne zasilane silnikami elektrycznymi. Praca w magazynach czy rozładowywanie statków lub samochodów ciężarowych to zadanie, któremu sprostają wydajniejsze urządzenia. Stosuje się wówczas zdecydowanie większe wózki widłowe – w zależności od zapotrzebowania zasilane wybraną metodą.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz