Materiał Partnera

Zalety transportu samochodowego

Zalety transportu samochodowego

Operatorzy logistyczni oferują swoim klientom różnego rodzaju usługi, do których zalicza się m.in. udostępnianie powierzchni magazynowych, dystrybucję towarów, ale również ich transport. Wiąże się to z posiadaniem odpowiedniej licencji, która upoważnia do prowadzenia firmy transportowej oraz świadczenia tego typu usług zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. W tym artykule przedstawiamy zalety korzystania z usług transportu samochodowego.

Na co zwracać uwagę, wybierając firmę transportową?

Podczas wyboru odpowiedniej firmy transportowej warto zwrócić uwagę na jej doświadczenie oraz flotę samochodową, która powinna być w bardzo dobrym stanie. Są to podstawowe oznaki niezawodności oraz profesjonalizmu, które to cechy są niezbędne w szybkim i bezpiecznym transporcie. Klienci oczekują bowiem krótkiego czasu realizacji zamówienia oraz pełnej gotowości pojazdów, które powinny być ponadto wyposażone w wózek samozaładowczy, paletowy lub windę, co jest znacznym ułatwieniem podczas załadunku i wyładunku towarów. Dodatkowym atutem mogą być wymagania normy Euro 2, których przestrzeganie korzystnie wpływa na środowisko. Warto także dopytać się, czy firma oferuje awizowanie dostaw, dzięki czemu wiadomo, kiedy dana przesyłka zostanie doręczona.

Jeżeli chodzi o sam transport samochodowy, ważne, aby był on ubezpieczony polisą OC, a towar przewożony w odpowiednich warunkach temperaturowych, zwłaszcza gdy są to np. produkty spożywcze, pasze lub farmaceutyki, czyli takie, które należy przewozić w temperaturach kontrolowanych. Wielu operatorów logistycznych oferuje transport w niższych cenach niż firmy kurierskie, a czasem dzięki kompleksowości zleceń zgadza się na liczne rabaty i zniżki. Ponadto umożliwiają zaplombowanie transportu specjalną plombą opatrzoną numerem widniejącym na liście przewozowym lub dokumencie WZ.

Gdzie szukać odpowiednich usług transportowych?

Transport samochodowy, który spełnia wszystkie wyżej wymienione wymagania, oferuje Centrum Logistyczne DMT. Firma istnieje na rynku od 1999 roku i zajmuje się magazynowaniem, dystrybucją oraz transportem towarów, który nie jest uzależniony od innych przewoźników, ale w przypadku współpracy z nimi, są to najlepsze marki na rynku: DHL, DPD, Hellmann, GLS i DSV.   

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz