Materiał Partnera

Zalety tańca od najmłodszych lat

Zalety tańca od najmłodszych lat

Taniec to sport dla osób w każdym wieku. Najlepiej sprawdza się jednak u dzieci, które oswojone z ruchem i muzyką od najmłodszych lat rozwijają się w różnych kierunkach. Taniec to sposób na naukę posłuszeństwa, konsekwencji i pracy nad sobą, która może zaowocować świetnymi wynikami nie tylko w parkiecie, ale również w nauce. Dlatego, jeśli dziecko chce tańczyć i ma do tego predyspozycje warto zapisać je na zajęcia do szkoły tańca.

Jakie zalety ma taniec?

Taniec ma niezliczone zalety. Przede wszystkim rozwija fizycznie. Dziecko, które uczęszcza na zajęcia taneczne, ma bardziej skoordynowane ciało, potrafi wykonywać skomplikowane ćwiczenia fizyczne i ma lepszą kondycję od swoich rówieśników. Taniec rozwija psychicznie, a dzieci uczęszczające na lekcje tańca potrafią się bardziej skupić na wykonywanych czynnościach. Szybciej się uczą i zapamiętują. Taniec uczy samodzielności i umiejętności zdrowej rywalizacji. Dzieci na zajęciach tanecznych uczą się radzenia sobie w sytuacjach stresowych, ale też pracy w parze i sztuki kompromisu. Wyjazdy na turnieje lub pokazy uczy też samodzielności i umiejętności występowania przed publicznością. Dzieci pozbywają się tremy i łatwiej nawiązują kontakty. Taniec uczy samodyscypliny i organizacji pracy. Potrafią lepiej zaplanować czas, aby wyrobić się ze wszystkimi zadaniami.

Gdzie zapisać dziecko?

W każdym większym mieście działają szkoły tańca towarzyskiego, które popołudniami prowadzą zajęcia dla dzieci. Warto pamiętać, że taniec to przede wszystkim zabawa, dlatego nie należy ganić dzieci za brak dużych postępów. Niektóre z nich szybciej się uczą, inne potrzebują więcej czasu. Taniec ma wpływać na rozwój dziecka, a jeśli za tym pójdą dodatkowe sukcesy w turniejach to tym większa będzie to radość zarówno dla dzieci jak i rodziców.

Opracowanie:
Kielce, Zagnańska 27
tel. 501 220 211
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz