Materiał Partnera

Zalety szkól niepublicznych

Zalety szkól niepublicznych

W poszukiwaniach szkoły podstawowej dla swojego dziecka warto wziąć pod uwagę również placówki niepubliczne. Często okazuje się, że to właśnie ich oferta może w pełni sprostać oczekiwaniom wymagających rodziców. Małe kameralne klasy, wykształcona oraz zaangażowana kadra pedagogiczna – poznaj wszystkie zalety szkół prywatnych, aby dokonać świadomego wyboru.

Poszukiwania żłobka, przedszkola i wreszcie szkoły nigdy nie są dla rodzica łatwe. Nie wszyscy sugerują się wyłącznie lokalizacją, a jedynym kryterium wyboru coraz rzadziej staje się odległość placówki od miejsca zamieszkania. Równie istotne okazują się inne czynniki — wielkość klas, wystrój sal, poziom bezpieczeństwa, kadra czy oferta zajęć dodatkowych.

Dlaczego warto wybrać szkołę niepubliczną?

Przed dokonaniem wyboru placówki edukacyjnej, w której Twoje dziecko spędzi kilka pierwszych lat swojego życia, porównaj ofertę kilku szkół z okolicy. Częstym błędem rodziców jest pomijanie w tych poszukiwaniach szkół niepublicznych. Tymczasem okazuje się, że mają one wiele do zaoferowania zarówno uczniom, jak też ich rodzicom.

Kluczowymi zaletami niepublicznej szkoły podstawowej są:

  • nauka w niewielkich grupach, co umożliwia indywidualne podejście do ucznia,
  • partnerskie relacje z uczniami oparte na wzajemnym szacunku, sympatii, wsparciu,
  • stały rytm zajęć, lekcje rozpoczynające się i kończące o tych samych porach, dzięki czemu łatwiej zaplanować harmonogram dnia,
  • bogata oferta zajęć dodatkowych,
  • wysoki poziom bezpieczeństwa, brak tolerancji dla wulgarnych, deprawujących zachowań.

Dzięki powyższym zaletom uczęszczanie do szkoły prywatnej może uchodzić za prestiż.

Misja szkoły niepublicznej

Misją wszystkich placówek edukacyjnych jest kształcenie dzieci i młodzieży, a także przygotowanie ich do życia w społeczeństwie. To bardzo ogólne stwierdzenie, które każda ze szkół może rozbudowywać o własne misje i wartości. W Szkole Podstawowej i Centrum Oświaty w Adamowiźnie uczniom stwarzane są optymalne warunki do rozwoju fizycznego, intelektualnego, moralnego i emocjonalnego. Misją placówki jest wspieranie rodziców oraz opiekunów w trudnym procesie wychowania młodych ludzi. Jednocześnie zwraca się uwagę na uwrażliwienie w odbiorze kultury, demokracji, wolności, sprawiedliwości oraz innych wartości. Przygotowanie do wkraczania w dorosłość, ponoszenia odpowiedzialności za swoje czyny czy wreszcie nauka altruistycznych postaw to tylko niektóre z założeń placówki prywatnej. Jeśli taka filozofia jest Ci szczególnie bliska, zastanów się nad wyborem niepublicznej szkoły podstawowej.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz