Materiał Partnera

Zalety studni głębinowych

Zalety studni głębinowych

Studnie głębinowe są rozwiązaniem na które decyduje się coraz więcej inwestorów. Wywiercenie studni głębinowej nie zabiera wiele czasu, wymaga minimalnej pracy od inwestora, a studnie te mają wiele zalet. Sprawdź, z jakich powodów warto zdecydować się na studnię głębinową.

Czym jest studnia głębinowa?

Jak mówi nam ekspert z firmy Studnie Rutkowski Sławomir, studnie głębinowe są pionowymi, sztucznymi ujęciami wód podziemnych. Studnie głębinowe są wierconym otworem, którego głębokość sięga do poziomu wodonośnego. Woda ze studni jest pompowana przy pomocy specjalnej pompy, której moc dobierana jest do wydajności studni. Tego rodzaju studnie są stosowane zarówno w gospodarstwach domowych, jaki do zasilenia w wodę gospodarstw rolnych czy różnych przedsiębiorstw. Stosowanie takiego rozwiązania ma wiele zalet.

Zalety studni głębinowych

Do najważniejszych zalet studni głębinowych zalicza się:

  • Niezależność od innych - osoby decydujące się na wierconą studnię zazwyczaj cenią sobie ją za niezależność od innych. Nie musimy martwić się tym, czy w sieci wodociągowej planowane są prace, albo tym, że szykują się podwyżki cen wody. Zawsze mamy dostępną własną wodę i nie jesteśmy w tej kwestii zależni od innych.
  • Zaopatrzenie w wodę prawie wszędzie - nie wszędzie są wybudowane lub docierają sieci wodociągowe. W niektórych miejscach ich budowa nie jest opłacalna ze względu na małą ilość mieszkańców albo trudny do budowy sieci teren. Studnia głębinowa może zostać wykonana prawie wszędzie. Firmy specjalizujące się wierceniem studni pomogą znaleźć odpowiednie miejsce na jej zrobienie.
  • Opłacalność - koszty przyłączenia się do sieci wodociągowej bywają bardzo wysokie i nie każdy może sobie na takie wydatek pozwolić. Za wykonanie studni głębinowej płaci się w zależności od jej głębokości i średnicy. Najczęściej stosowanymi średnicami są małe np. 40mm lub większe 110mm lub 125mm. Po poniesieniu początkowych kosztów związanych z jej wykonaniem i montażem całej aparatury do poboru wody, koszty są nieporównywalnie mniejsze w porównaniu do wodociągów. Stałymi kosztami są opłaty za energię elektryczną użytkowaną przez formę i drobne koszty związane z konserwacją, ale nie trzeba płacić co miesiąc za utrzymanie sieci czy wykorzystaną wodę.
  • Czysta woda wysokiej jakości - studnia głębinowa pobiera wodę z głęboko położonej warstwy wodonośnej, która przechodzi przez kilka naturalnych warstw działających na zasadzie filtra. Woda ze studni głębinowej jest dzięki temu czystą wodą o wysokiej jakości.

Jak widać wiercenie studni głębinowej to doskonały sposób na zaopatrzenie swojej nieruchomości w wodę.

Opracowanie:
Regów 36a
tel. 602 536 376
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz