Materiał Partnera

Zalety rolet zewnętrznych MIROLA w ofercie firmy Edler

Zalety rolet zewnętrznych MIROLA w ofercie firmy Edler

Nasz dom, czy mieszkanie to miejsce, w którym najważniejszy jest komfort. Ważną częścią funkcjonalnego wnętrza są elementy takie jak drzwi i okna. Nowoczesna stolarka okienna oferuje rozwiązania, które łączą w sobie użyteczność i walory estetyczne. Rolety zewnętrzne MIROLA mają ponadto za zadanie zapewnić nam poczucie prywatności oraz bezpieczeństwa.

Budowa i zastosowanie

Proponowane przez firmę Edler rolety zewnętrzne MIROLA przeznaczone są do montażu na różnych etapach prac budowlanych lub remontowych. Dostępne są pięciu typach, w tym: standardowym, podtynkowym UPK, RKS, nakładanym oaz antywłamaniowym.

Rolety MIROLA zbudowane są z pancerza wykonanego z aluminiowych profili formowanych rolkowo o grubości 9 mm wypełnionych pianką poliuretanową. W systemie rolet z zabezpieczeniem antywłamaniowym wykorzystana jest specjalna pianka o wysokiej twardości. Profile aluminiowe mogą mieć wysokość od 37 do 55 mm. Powłoka poliestrowych lakierów uodparnia je na ścieranie i działanie czynników pogodowych.

Pancerz zwija się do kasety, która dostępna jest w różnych kształtach – prostokątna ze ścięciem lub zaokrąglona – oraz wielu wariantach kolorów i oklein drewnopodobnych. Prowadnice, po których porusza się pancerz, mogą być wykonane z PCV lub aluminium. W wariancie antywłamaniowym prowadnica ma też chronić przed wyrwaniem rolety. Wał nawojowy wyposażony jest w napęd ręczny lub elektryczny. W tym drugim wypadku zastosowany jest system firmy SOMFY sterowany wyłącznikami przyciskowymi lub pilotem, wyposażony w programowanie czasowe, automatykę zmierzchową, wiatrową i słoneczną.

Wyposażenie dodatkowe obejmuje rygle ręczne i automatyczne oraz blokadę Click-Stop uniemożliwiająca otwarcie rolety od zewnątrz. Rolety dostępne są też wraz z zamkami baskwilowymi na klucz – to dwupunktowe zamknięcie stosowane jest w witrynach okiennych i drzwiach. Dodatkowym wzmocnieniem listwy końcowej w napędzie elektrycznym mogą być wieszaki antywłamaniowe.

Zalety rolet MIROLA

Proponowane przez firmę MIROLA rolety zewnętrzne niosą ze sobą wiele zalet, które wypływają na komfort naszego mieszkania. Podczas gdy montaż okien planowany jest z myślą o zapewnieniu wnętrzu dobrego nasłonecznienia, zadaniem wszelkiego rodzaju żaluzji oraz rolet, w tym tych zewnętrznych, jest stworzenie komfortowej atmosfery.

Rolety zewnętrzne MIROLA daje gwarancje bezpieczeństwa dzięki nowoczesnym rozwiązaniem antywłamaniowym i solidnej budowie pancerza. Daje też ochronę przed ulicznym hałasem i nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń, a pianka wypełniająca pancerz ma dodatkowo właściwości termoizolacyjne, co wpływa na utratę ciepła zimą. Ponadto dzięki zastosowanym mechanizmom w napędzie ręcznym i elektrycznym korzystanie z tych rolet jest łatwe i wygodne.

Opracowanie:
Sandomierz, Błonie 1
tel. 15 832 12 08
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz