Materiał Partnera

Zalety przeprawy promem

Zalety przeprawy promem

Towary, w zależności od ich wielkości, można przewozić za pośrednictwem różnych środków transportu. Te wielkogabarytowe najlepiej transportować promem. W organizacji takiej przeprawy pomóc może doświadczona firma spedycyjna.

Dlaczego przeprawa promem

Spedycja jest jedną z bardziej rozwiniętych gałęzi usług w całej Europie. Choć kojarzy się głównie z transportem towarów samochodami ciężarowymi, to obejmuje również transport drogą morską, z wykorzystaniem promów cargo.

-W Polsce promy kojarzą się głównie z przewozami pasażerskimi. Niewiele osób wie, że za ich pośrednictwem można przewozić różnego rodzaju ładunki, nawet w dużych ilościach. To nie wszystko, mogą być także częścią przewozu kombinowanego – tłumaczy Lucyna Bławat, Kierownik działu promowego firmy Botrans. -W ramach naszego działu zajmujemy się kompleksową obsługą przepraw promowych naszych Partnerów. Pomagamy w wyborze optymalnej trasy przeprawy, odpowiedniego armatora oraz dokonujemy rezerwacji biletów na wskazaną relację.

Na promie można przewozić ładunki do wielu krajów europejskich. Najczęściej polskie firmy spedycyjne realizują transport morski na obszarze akwenu Morza Bałtyckiego, oraz do Wielkiej Brytanii, jednak tą drogą można wysyłać towary także w inne rejony Europy. Największą zaletą przeprawy promem jest bezpieczeństwo i stosunkowo krótki czas transportu.

Zalety korzystania z usług firm spedycyjnych

Transport drogą morską można zorganizować na własną rękę, jednak w wielu przypadkach warto rozważyć zlecenie tego doświadczonej firmie zajmującej się spedycją. Wśród wielu plusów takiego rozwiązania należy wymienić:

  • ubezpieczenie – firmy spedycyjne ubezpieczają przewożone ładunki, a ubezpieczenie to zawarte jest w kosztach transportu,
  • oszczędność czasu – kompletowaniem dokumentów zajmuje się spedytor, co jest ogromnym ułatwieniem dla zlecającego przewóz ładunku,
  • przeniesienie odpowiedzialności na spedytora – firma zajmująca się spedycją odpowiada za bezpieczeństwo przewożonego towaru,
  • brak konieczności przygotowywania ładunku do przewozu (odpowiada za to spedytor),
  • bezpieczeństwo w przypadku sytuacji kryzysowej – firma spedycyjna sprawuje kontrolę nad transportowanym ładunkiem i w razie niebezpieczeństwa lub jakiejkolwiek sytuacji zagrażającej przewozowi, ma za zadanie poczynić odpowiednie kroki, aby ochronić towar, za który jest odpowiedzialna.
  • rezerwacja biletów promowych- niektóre firmy spedycyjne posiadają własne systemy rezerwacji przepraw promowych, dzięki stałej współpracy z armatorami oferują konkurencyjne stawki za transport oraz pełną obsługę procesu bookingu, co znacznie ułatwia sprawną realizację powierzonej usługi transportowej.
Oceń artykuł (3)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz