Materiał Partnera

Zalety piaskowania

Zalety piaskowania

Jednym z elementów procesu obróbki jest przygotowanie materiału poprzez jego oczyszczenie. Sprężone powietrze z materiałem ściernym sprawdza się na tym etapie najlepiej. Usuwa pozostałości lakieru oraz zabrudzenia i kształtuje powierzchnię metaliczną nawet w trudno dostępnych miejscach. Pozostawia na elemencie lekko szorstką powłokę, która może zostać pokryta farbą.

Piaskowanie jest procesem technologicznym, który ma wiele zastosowań i zalet. Możemy wyróżnić piaskowanie klasyczne, z wykorzystaniem ścierniw niemetalicznych, jak również hydropiaskowanie. W tym drugim procesie wykorzystuje się wodę, która wytwarzając mgiełkę ochronną ogranicza pylenie. To metoda, która sprawdza się przy obróbce materiałów nieżelaznych, np. cegieł. Strumień, który jest generowany przez specjalistyczne urządzenie, służy do oczyszczania elementów, np. elewacji czy ogrodzenia, a także do obróbki i kształtowania powierzchni metalicznych. Piaskowanie uchodzi za skuteczną, szybką, nowoczesną i uniwersalną metodę, dlatego cieszy się dużą popularnością w przemyśle.

Na czym polega piaskowanie?

Piaskowanie to proces, w którym sprężone powietrze z materiałem ściernym (np. korundem lub żużlem pomiedziowym) oddziałuje na powierzchnię detalu, oczyszczając ją. W ten sposób jest ona przygotowywana do dalszej obróbki, czyli malowania. Formuła, którą się na nią nakłada, ma lepszą przyczepność na lekko szorstkiej powierzchni. Wykorzystanie do piaskowania materiałów o niewielkiej masie umożliwia obróbkę nie tylko stali nierdzewnej, ale też delikatnych przedmiotów. Znamy też inne zastosowania tej procedury, m.in. do:

  • matowienia elementów ocynkowanych,
  • pozbywania się zanieczyszczeń różnego rodzaju, w tym również tych uporczywych,
    w trudnodostępnych miejscach,
  • kształtowania powierzchni metalowych i przygotowania ich do dalszej obróbki,
  • wzmacniania materiałów w celu przedłużenia ich żywotności,
  • niwelowania uszczerbków np. w elewacji lub na innych powierzchniach oraz zabezpieczania ich przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Dlaczego warto wybrać piaskowanie?

Piaskowanie ma wiele zastosowań. Służy do obróbki elementów, oczyszczania detali, jak również mycia elewacji, ścian i zakamarków. Można korzystać z niego podczas realizacji zleceń dla różnych branż — samochodowej, budowlanej, do produkcji konstrukcji stalowych lub posadzek. Wszechstronność zastosowań to ważna zaleta tej metody.

Pamiętaj, że jeżeli zlecasz usługę piaskowania profesjonalnej firmie, takiej jak Rewox, możesz oczekiwać, iż uzyskane rezultaty będą zadowalające. Dobrze, jeśli przedsiębiorstwo umożliwia realizację usług stacjonarnie, w komorze do śrutowania, ale też mobilnie np. na terenie posesji, w ogrodzie czy w przedsiębiorstwie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz