Materiał Partnera

Zalety oraz wady żaluzji drewnianych

Zalety oraz wady żaluzji drewnianych

Rynek artykułów do aranżacji okien oferuje wiele rozmaitych produktów, z których wszystkie mają swoje zalety oraz wady. W przypadku żaluzji drewnianych te pierwsze znacznie przewyższają ewentualne mankamenty – a tych źródłem może być jedynie zakup produktu niskiej jakości, nie zaś właściwości samego materiału. A jakie korzyści płyną z ich użycia w mieszkaniu? Tego dowiesz się, czytając poniższy artykuł.

Zalety żaluzji drewnianych

Zacznijmy od tego, co w przypadku aranżacji okien ma największe znaczenie, czyli funkcjonalności. Żaluzje drewniane mają formę podłużnych lameli, co w łatwy sposób pozwala wyregulować ilość światła wpadającą do pomieszczenia. Taka forma sprawia też, że jest to rozwiązanie niezwykle elastyczne – lamele mogą zostać ustawione pod różnymi kątami; dającymi całkowite zaciemnienie czy też jedynie delikatnie filtrującymi promienie słoneczne. Jeśli jednak chcemy pozbyć się jakiejkolwiek bariery między słońcem a wnętrzem naszego domu, wystarczy za pomocą wbudowanego mechanizmu podnieść żaluzje.

Pełnię korzyści płynących z posiadania rolet drewnianych będziemy czerpać tylko z produktu wysokiej jakości. Dlatego ich wykonanie na wymiar oraz montaż powinniśmy zlecać doświadczonej firmie, takiej jak FHU Darek działającej na terenie Trójmiasta.

Niewątpliwą zaletą żaluzji drewnianych jest też ich budowa oraz prosta obsługa. Nie wymagają one zatem specjalnych zabiegów konserwatorskich, a z ich podniesieniem poradzi sobie nawet dziecko. Komponenty, które wchodzą w skład konstrukcji tych żaluzji to: lamele dostępne w różnych szerokościach, maskownica rynny górnej, pokrętła i sznurki do sterowania oraz belka dolna. Żaluzje drewniane są ponadto odporne na wilgoć, zmiany temperatury i działanie promieni słonecznych. Pamiętajmy też, że drewno to jeden z najwytrzymalszych materiałów.

Żaluzje drewniane kojarzą się też nieodłącznie z elegancją. Nowoczesna forma natomiast sprawia, że z łatwością dopasujemy je do każdego wnętrza. Osłona okienna wykonana z drewna nada mieszkaniu przytulnego charakteru i ociepli je. Zawsze będzie prezentować się stylowo i korzystnie odmieni wygląd okna – nie tylko drewnianego, ale również wykonanego z PCV.

Wady żaluzji drewnianych

Tu lista jest bardzo krótka i ogranicza się do wad wynikających z produktów niskiej jakości. W ich przypadku pojawić się może problem blaknięcia lameli. Większe jest też ryzyko wystąpienia awarii systemu sterowania. Zapobiec tym usterkom możemy, kupując sprawdzony produkt od dobrego producenta żaluzji, który jakość swojego produktu może potwierdzić odpowiednimi certyfikatami.

Opracowanie:
Luzino, Rumiankowa 8
tel. 609 726 361
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz