Materiał Partnera

Zalety nowych drzwi wzorowanych na zabytkowe

Zalety nowych drzwi wzorowanych na zabytkowe

Drzwi są niezbędnym elementem każdego budynku, zarówno ze względu funkcjonalnego jak i dekoracyjnego. Szczególną uwagę należy poświęcić drzwiom wejściowym. To one wpływają na ogólny wizerunek nieruchomości i są jej wizytówką. Coraz popularniejsze staje się zamawianie nowych drzwi inspirowanych zabytkowymi. To klasyczne rozwiązanie ma w sobie ponadczasową elegancję i prezentuje się korzystnie. Jakie zalety wpływają na wybór tego rodzaju drzwi?

Oryginalność

Z pewnością jednym z powodów wpływających na decyzję o zamówieniu nowych drzwi wzorowanych na drzwiach zabytkowych jest ich oryginalny wygląd. Coraz częściej decydują się na nie osoby w celu wykończenia domu jednorodzinnego, w którym mają one pełnić rolę drzwi zewnętrznych. Są one także zamawiane do różnego rodzaju budynków pełniących funkcje publiczne, jak na przykład sądy oraz takich zrzeszających wiele osób, a więc hoteli, kościołów i tym podobnych. Czasami w wyniku zniszczczenia nie można odnowić starych drzwi, dlatego aby zachować rangę danej nieruchomości zamawiane są nowe wzorowane na tych zabytkowych. Natomiast decydując się na tego rodzaju drzwi do domu jednorodzinnego, mamy pewność, że będzie się on wyróżniał spośród innych i zachwycał każdego domownika, gościa oraz przechodnia.

Masywność

Zazwyczaj drzwi zabytkowe wyróżnia masywny wygląd, co nadaje całemu budynkowi charakteru i wyrazistości. Wejście do danego domu, czy też innej budowli ma istotne znaczenie, gdyż chroni przed nieproszonymi gośćmi i intruzami, tudzież złodziejami i innymi przestępcami. Chociaż drzwi zabytkowe przyciągają uwagę, to także poprzez swoją masywność mogą zniechęcić niepowołane osoby do wtargnięcia na teren nieruchomości. Zatem pomimo tego, iż drzwi wejściowe inspirowane zabytkowymi podkreślają w głównej mierze w sposób artystyczny daną budowlę, to również mogą mieć wpływ na jej bezpieczeństwo i zniechęcić potencjalnych przestępców przed napaścią i jej dewastacją.

Wyraz artystyczny i funkcjonalność

Niewątpliwie drzwi zabytkowe są swoistymi dziełami sztuki, których odwzorowanie wymaga umiejętności artystycznych. Motywy i ornamenty stwarzają z nich element idealny do podziwiania i zachwycania się nim. Dbałość o detale ma tu zasadnicze znaczenie. Niezwykle elegancko prezentują się drzwi wejściowe z dwoma skrzydłami ozdobionymi ciekawymi kompozycjami, nad którymi wykonuje się przeszklony otwór. Takie rozwiązanie ma nie tylko wpływać na wizerunek całości, ale także pełni rolę praktyczną, gdyż wpuszcza do zaciemnionwgo pomieszczenia strumień światła, a więc wpływa na zwiększenie widoczności w tym miejscu. Oczywiście drzwi wzorowane na zabytkowych mogą mieć tylko jedno skrzydło i nie zawierać zbyt dużo ozdobnych ornamentów, by prezentowały się elegancko.

Drzwi nowe wzorowane na zabytkowych to rozwiązanie dodające danej budowli prestiżu i elegancji. Renoartis zajmuje się wykonywaniem drzwi według projektu inspirowanego zabytkowymi, oferując swoim klientom oryginalny rodzaj zabudowy wejścia, w ponadczasowym stylu.

Opracowanie:
Zabrzeg, Świerklocz 20
tel. 516 518 892
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz