Materiał Partnera

Zalety montażu elementów szklanych we wnętrzach

Zalety montażu elementów szklanych we wnętrzach

Szkło jest tworzywem coraz częściej używanym w aranżacji wnętrz, szczególnie tych wykańczanych w stylu nowoczesnym. Poddane odpowiedniej obróbce jest bowiem nie tylko trwałe, ale także piękne i uniwersalne. W przypadku tej drugiej cechy, można je łączyć z wieloma innymi materiałami wykończeniowymi, od drewna, przez beton, aż po kamień. Jakie jeszcze są korzyści z zastosowania szkła we wnętrzach?

Atuty szkła – dlaczego warto dekorować nim pomieszczenia?

Szkło to znakomite tworzywo, które sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach małych oraz niedoświetlonych, ale także w tych dużych, w których zależy nam na zachowaniu poczucia przestronności. Materiał ten nie tylko optycznie powiększy przestrzeń, ale również podkreśli elegancję, minimalizm oraz wyeksponuje inne elementy wyposażenia wnętrza. Atutem szkła, coraz częściej docenianym przez inwestorów, jest również jego ekologiczność. Można bardzo łatwo je recyklingować po okresie użytkowania i w przeciwieństwie do tworzyw sztucznych, po przetworzeniu nie traci ono swoich właściwości fizykochemicznych. 

Pomysły na zastosowanie szkła we wnętrzach

Szkło może mieć wiele różnych zastosowań, nie tylko w formie luster. Może posłużyć m.in. do stworzenia ścianek działowych, jako blat stołu w salonie lub jadalni, frontowa część mebli (przede wszystkim w garderobie), wyposażenie łazienkowe (m.in. w kabinach prysznicowych), jako wykończenie balustrad, ścian oraz podłóg, a także szkło oświetleniowe (klosze oraz żyrandole). W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się ponadto panele szklane, które montowane są nad kuchennymi blatami, a także jako dekoracja w łazienkach oraz w sypialniach. Wówczas gwarantują nie tylko piękno, ale także praktyczność, bowiem są one odporne na działanie wysokich temperatur, a także pozwalają na łatwe oczyszczenie z tłuszczu oraz innych zabrudzeń. Do tego celu stosuje się szkło dekoracyjne, które jest poddawane procesowi hartowania oraz laminowania, a także barwienia nadrukami. Sprawia to, że może mieć ono dowolny kolor i grafikę, dzięki czemu gwarantuje bardzo dużo możliwości aranżacyjnych.

Polacy coraz chętniej wykańczają wnętrza swoich domów i mieszkań właśnie szkłem, zdając sobie sprawę z jego licznych zalet, szczególnie możliwości optycznego powiększenia pomieszczeń. Przyznają to doradcy firmy Szkłomania, która od wielu lat zajmuje się usługami szklarskimi takimi jak cięcie, laminowanie czy hartowanie. Od lat obserwują oni, jak nawet niewielkie elementy tego materiału potrafią w sposób znaczący zmienić wygląd pomieszczenia i dodać mu nietuzinkowego charakteru. 

Opracowanie:
Myślenice, Kazimierza Wielkiego 58
tel. 519 046 083
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz