Materiał Partnera

Zalety malowania natryskowego

Zalety malowania natryskowego

Firmy oferujące malowanie natryskowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wynika to z szerokiego zastosowania tej techniki. Malowanie natryskowe sprawdza się doskonale podczas remontu mieszkań, domów, lokali biurowych, a także obiektów przemysłowych. W dzisiejszym artykule postaramy się przedstawić największe zalety malowania natryskowego.

Kiedy stosuje się malowanie natryskowe?

Malowanie natryskowe ma bardzo szerokie zastosowanie. Jeszcze do niedawna było powszechnie stosowane wyłącznie w zakładach przemysłowych. Obecnie coraz częściej natryskowo maluje się wnętrza domów, mieszkań czy biur. Ta technika pozwala na szybkie i sprawne pokrycie farbą nawet dużych powierzchni. W małych pomieszczeniach, umożliwia równomierne pokrycie farbą nawet trudnodostępnych zakamarków.  Malowanie natryskowe pozwala uzyskać jednolitą warstwę farby. Ponadto powłoka ta jest równomierna i pozbawiona mało estetycznych zacieków.

Jakie akcesoria są potrzebne do malowania natryskowego?

Podczas malowania natryskowego niezbędne jest zastosowanie odpowiedniego sprzętu. Podstawowym narzędziem jest oczywiście pistolet. To z niego rozpylana jest pod ciśnieniem farba w postaci drobnych kropelek. Do rozpylenia dochodzi pod wpływem sprężonego powietrza. Aby wytworzyć ciśnienie niezbędny jest specjalny kompresor. Urządzenie to jest dobierane pod kątem wielkości oraz rodzaju malowanej powierzchni.

Kupując farbę warto zaopatrzyć się także w rozcieńczalnik, który służy do jej rozrobienia. Istotnym elementem jest również folia ochronna. Dzięki niej można osłonić miejsca lub powierzchnie, które nie będą malowane.

Jakie są etapy malowania natryskowego?

Pierwszym etapem malowania natryskowego jest odpowiednie zabezpieczenie powierzchni i przedmiotów, które nie będą malowane. Folię ochronną najlepiej przymocować do podłoża taśmą samoprzylepną. Kolejnym etapem jest wspomniane już wcześniej rozrobienie farby.

Bardzo ważne są także warunki, w jakich odbywa się malowanie. Szczególnie jeśli jest prowadzone na zewnątrz. W takiej sytuacji należy wybrać suchy i słoneczny dzień. Warto też malować o takiej porze dnia, kiedy na dworze nie ma zbyt wielu owadów.

Przygotowaną farbę najlepiej przefiltrować, aby pozbyć się grudek i zanieczyszczeń. Przed rozpoczęciem malowania należy wstrząsnąć pojemnikiem z farbą. Samo pokrywanie powierzchni może się wydawać łatwe i przyjemne, niemniej jednak także wymaga precyzji i doświadczenia. Ponadto należy odpowiednio skalibrować siłę strumienia farby. Bardzo istotne jest również zachowanie stałej odległości pistoletu od malowanej powierzchni (15-20 cm). Aby uniknąć pomyłek malowanie najlepiej zlecić firmie, która posiada nie tylko niezbędny sprzęt, ale także umiejętności. Doskonałym tego przykładem jest firma DBD Investment z Trojanowa. Firma prowadzona przez Grzegorza Kopra realizuje zlecenia zarówno dla osób prywatnych jak i firm z województwa mazowieckiego.

Jakie są największe zalety malowania natryskowego?

Do największych zalet malowania natryskowego można zaliczyć oszczędność czasu, farby, a tym samym pieniędzy. Przygotowanie pomieszczenia do malowania przebiega w sposób analogiczny jak w przypadku tradycyjnych prac malarskich. Sam proces malowania jest szybki i efektywny, co pozwala na obniżenie kosztów inwestycji. Dużym atutem, o którym wspominaliśmy wcześniej, jest uzyskanie jednolitej, równomiernej i gładkiej powłoki farby na całej powierzchni. Również w słabo dostępnych miejscach. Malowanie natryskowe można stosować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Omawiana technika z każdym rokiem zdobywa sobie coraz większe grono zwolenników. Szczególnie wśród osób prywatnych. Domy, mieszkania oraz biura malowane techniką natryskową robią niesamowite wrażenie. Jak w każdej tego typu pracy należy jednak starannie dobierać wykonawcę kierując się nie tylko doświadczeniem, ale także listą realizacji.

Opracowanie:
Wola Korycka Dolna 81
tel. 570 334 405
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz