Materiał Partnera

Zalety kupna kontenerów

Zalety kupna kontenerów

 Kontenery to metalowe skrzynie o dużych rozmiarach, kojarzące się przede wszystkim z branżą transportową – wykorzystuje się je do przewozu wszelkiego rodzaju ładunków, od żywności, po ciężki sprzęt. Często kontenery wykorzystywane są również w roli mobilnych pomieszczeń biurowych, socjalnych, a nawet mieszkalnych. Osoby zainteresowane wykorzystaniem kontenerów mogą zdecydować się na ich wynajęcie, bądź kupno. Dlaczego warto rozważyć tę drugą opcję?

Czy zakup jest bardziej opłacalny niż wynajem?

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: tak, jednak pod warunkiem, że z kontenera będziemy korzystać przez dłuższy okres czasu.

- Wynajem kontenerów staje się zbyt kosztowny jeśli trwa powyżej 2-3 lat, choć wiele zależy oczywiście od rozmiaru kontenera i jego funkcjonalności – wyjaśnia przedstawiciel firmy Kontener Serwis ze Szczecina.

Przykładowo – jeśli prowadzimy firmę budowlaną i musimy zapewnić naszym pracownikom pomieszczenia mieszkalne, socjalne i sanitarne na terenie prac, zakup własnego kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym rozwiązaniem. Kontener można z łatwością przewozić i wykorzystywać w różnych miejscach.

Możliwość zwrotu kosztów

Kolejną zaletą kupna kontenerów jest fakt, że jeśli obiekt przestanie być nam potrzebny, możemy go sprzedać na rynku wtórnym i w ten sposób odzyskać przynajmniej część kosztów zakupu. Nawet jeśli kontener nie był przez nas wykorzystany przez okres dłuższy, niż wspomniane kilka lat, jego kupno może wciąż okazać się bardziej opłacalne niż wynajem.

Gwarancja jakości

Jeśli zdecydujemy się na wynajem kontenera, musimy liczyć się z tym, że był on wykorzystywany wcześniej przez inną firmę. Mimo, że przedsiębiorstwa zajmujące się wynajmem dokładają wszelkich starań, żeby posiadane przez nie kontenery były w jak najlepszym stanie technicznym, nigdy nie możemy być pewni, że nie trafimy na wadliwy, zużyty i przez to drogi w eksploatacji egzemplarz. Kupując nowy kontener prosto od sprzedawcy nie musimy przejmować się tym problemem.

Całkowita niezależność

Zakupiony kontener możemy wykorzystywać w dowolny sposób, nie obowiązują nas bowiem żadne umowy z zewnętrzną firmą, tak jak w przypadku wynajmu.

Atrakcyjna alternatywa dla obiektów stałych

Zakup kontenera jest idealnym rozwiązaniem dla osób i firm, które potrzebują przestrzeni mieszkalnej, biurowej czy socjalnej, jednak nie posiadają budżetu lub nie mają dość czasu na budowę obiektu stałego. W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze stają się domy budowane z kontenerów metalowych. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest jego modułowość – budynek taki można dowolnie powiększać o dodatkowe kontenery oraz zmieniać ich układ.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz