Materiał Partnera

Zalety keratynowego prostowania włosów

Zalety keratynowego prostowania włosów

Dla wielu kobiet bardzo ważna jest codzienna pielęgnacja włosów, która może polegać na myciu, suszeniu, czesaniu czy prostowaniu. Niestety ciągła pielęgnacja może narazić włosy na zniszczenie, zwłaszcza w przypadku codziennego używania prostownicy. Dla wszystkich kobiet chcących mieć gładkie, lśniące i proste włosy polecamy keratynowe prostowanie włosów.

Jakie właściwości ma keratyna?

Włosy zbudowane są głównie z keratyny, czyli grupy nierozpuszczalnych w wodzie białek fibrylarnych. Większość środków do pielęgnacji włosów takich jak szampony, odżywki czy inne kosmetyki zawierają keratynę. Dostarczona w odpowiedni sposób do włosów silnie wspomaga regeneracje oraz wpływa korzystnie na ich wygląd zewnętrzny. To właśnie ilość keratyny we włosach decyduje, czy Twoje włosy będą elastyczne i sprężyste. Dostarczona w odpowiedni sposób do włosów keratyna pobudza do regeneracji włókna włosowe oraz chroni je przed uszkodzeniami. Wybierając kosmetyki zawierające keratynę, należy zwrócić uwagę na skład preparatu, gdyż wiele z nich zawiera niepotrzebne substancje chemiczne.

Efekty keratynowego prostowania włosów

W wyniku poddania włosów keratynowemu prostowaniu możemy oczekiwać kilku efektów. Pierwszym jest oczywiście półtrwałe wyprostowanie nawet najbardziej skręconych włosów. Efekt prostowanie będzie utrzymywał się przez około 3-6 miesięcy, czas ten zależy od struktury włosa oraz dalszej pielęgnacji. Innym korzystnym efektem tego zabiegu jest znaczące wzmocnienie włosów i ich głęboka regeneracja, dzięki czemu nawet najbardziej zniszczone pasma odzyskają swój dawny blask. Po keratynowym prostowaniu włosów układanie włosów zajmuje dosłownie chwile i nie wymaga używania prostownicy. Przy pielęgnacji włosów należy unikać kosmetyków zawierających sól, sztuczne silikony i inne substancje sprzyjające wypłukiwaniu keratyny.

Jak wygląda zabieg?

Keratynowe prostowanie włosów rozpoczyna się od dokładnego umycia włosów i oczyszczenia ich z zabrudzeń i pozostałości po wcześniej użytych kosmetykach. Po umyciu włosy są suszone i czesane, a następnie aplikuje się keratynę w płynie. Po około 20-30 minutach włosy muszą zostać odrobinę wysuszone. Ostatnim etapem zabiegu jest precyzyjne prostowanie włosów przy pomocy prostownicy lub żelazka fryzjerskiego w temperaturze 230 stopni – wysoka temperatura otwiera łuski włosów i czyni je podatnymi na wchłanianie keratyny. Pojedyncze pasmo trzeba nieraz prostować nawet 5-6 razy. Keratynowe prostowanie włosów trwa zazwyczaj około 2-3 godzin, ale może się zdarzyć, że zabieg zajmie nawet 6 godzin.  Po zabiegu nie można myć włosów ani stosować żadnych kosmetyków przez około 48 godzin, a także niewskazane jest spinanie oraz związywanie. W pierwszych dniach po zabiegu z włosami należy obchodzić się możliwie delikatnie.

Gdzie przeprowadzić keratynowe prostowanie włosów?

Preparaty i inne narzędzia potrzebne do przeprowadzenia keratynowego prostowania włosów jesteśmy w stanie bez problemu zakupić, a sam zabieg wykonać w domu. Nie polecamy jednak takiego rozwiązania, gdyż źle przeprowadzone prostowanie może przynieść o wiele więcej strat, niż korzyści. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług salony fryzjerskiego takiego jak Piãkné Włosë. Skorzystanie z usług profesjonalistów pozwoli uniknąć problemów, które mogłyby się pojawić przez samodzielną ingerencję w strukturę włosów. Dodatkową zaletą korzystanie z usług salonu fryzjerskiego jest możliwość uzyskania porad i wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów już po zabiegu.


Opracowanie:
Koleczkowo, Kamieńska 1
tel. 533 686 913
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz