Materiał Partnera

Zalety i zasady montażu klimatyzacji w domu

Zalety i zasady montażu klimatyzacji w domu

Klimatyzacja to urządzenie, którego zasada działania jest powszechnie znana – przede wszystkim mają dawać wytchnienie podczas panujących latem upałów, czyli obniżać temperaturę powietrza w pomieszczeniach. Klimatyzatory pojawiają się w biurach, w sklepach, a coraz częściej można je spotkać  również w domach. Na ich popularność wpływa fakt, że jest to urządzenie wielofunkcyjne. Prawidłowe działanie klimatyzacji uzależnione jest od montażu, którym powinni zająć się profesjonalni fachowcy. Dlaczego warto zainwestować w tego typu rozwiązanie?

Co daje klimatyzacja?

Montaż klimatyzacji to kontrowersyjny temat, który ma zarówno wielu przeciwników, jak i zwolenników. Argumentem przemawiającym na korzyść zakupu tego typu urządzenia jest przede wszystkim poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach, gdzie się znajduje, tworząc wyjątkowy mikroklimat. Dzięki znajdującym się wewnątrz klimatyzatora filtrom powietrze pozbawione jest pyłów, bakterii, pleśni i grzybów, mających niekorzystny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, a przede wszystkim osób borykającymi się z chorobami układu oddechowego. Jej działanie doceniane jest głównie w okresie letnim, podczas występowania wysokim temperatur. Wówczas daje wytchnienie i komfort odpoczynku w chłodnych warunkach. Oprócz tego, klimatyzacja w wielu przypadkach pełni też  funkcję urządzenia grzewczego, które sprawdza się w sezonie przejściowym, kiedy stałe ogrzewanie jeszcze nie jest konieczne. Jak mówią specjaliści z Iceman, dużym atutem jest szybkość działania, bez względu na to czy chodzi o ochłodzenie czy wytworzenie ciepła. W krótkim czasie możemy uzyskać preferowaną temperaturę. Nowoczesna technologia sprawia, że klimatyzacja potrafi automatycznie wykryć poziom wilgotności oraz zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu i zniwelować je, dostosowując odpowiednie parametry.

Prawidłowy montaż

Duża grupa osób, będących przeciwnikami instalowania klimatyzatora w domu mówi o jego szkodliwym wpływie na zdrowie domowników. Wszelkie nieprawidłowości działania wynikają bowiem z błędnego montażu i późniejszego użytkowania. Najpopularniejsze klimatyzatory to te składające się z dwóch części, określane jako split, czyli modele rozdzielone. Wówczas głośniejsze urządzenie umieszczane jest na zewnątrz i połączone z panelem montowanym w domu. Najbardziej efektywnym miejsce jest przestrzeń przy suficie, gdyż tam zachodzą procesy mieszania się mas powietrza o różnej temperaturze. Co więcej, klimatyzator musi mieć zapewniony odstęp około 20 cm od góry i po obu stronach. W pobliżu nie mogą znajdować się żadne przeszkody, które mogłyby uniemożliwić prawidłowe działanie  urządzenia. Ważne jest również jego regularne serwisowanie, dlatego podczas montażu trzeba pamiętać o zapewnieniu wygodnego dostępu do wykonywania tego typu prac. Kompleksowym doradztwem w wyborze, z uwzględnieniem wielkości pomieszczenia, instalacją oraz serwisem klimatyzacji zajmuje się firma Iceman. Takie usługi gwarantują długą żywotność urządzenia, gwarantując wysoką jakość powietrza. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz