Materiał Partnera

Zalety dobrze dopasowanego garnituru

Zalety dobrze dopasowanego garnituru

Każdy mężczyzna chciałby wyglądać idealnie w swoim garniturze, zwłaszcza dlatego że zakłada go na wyjątkowe okazje i ważne spotkania. Zdecydowanie najlepszą opcją jest zakup garnituru szytego na miarę przez dobrego krawca, jednak wiąże się to z dość dużym wydatkiem finansowym. Doskonałym wyjściem z sytuacji jest zakup dobrej jakości garnituru i poddanie go profesjonalnym przeróbkom krawieckim.

Garnitur szyty na miarę

Istotną kwestią przy wyborze garnituru szytego na miarę jest dokonanie wyboru dobrego krawca. Fachowiec ten powinien posiadać wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, ale również wykazywać zainteresowanie nieustannie zmieniającą się modą. Mogłoby się wydawać, że garnitury są ponadczasowym elementem garderoby niezmiennym od dawien dawna, jednak wbrew pozorom jedynie w ciągu ostatnich kilkunastu lat przeszły one niesamowitą ewolucję z obszernych krojów na idealnie dopasowane stroje.

Szycie na miarę garnituru trwa nawet przez kilka miesięcy, dlatego decydując się na tego typu zakup należy wykazać się dużą cierpliwością oraz zapasem czasu. Jest to żmudna praca wymagająca od krawca precyzyjności i dokładności w działaniu. W trakcie całego procesu powstawania garnituru klient co najmniej kilka razy będzie proszony o wizyty w pracowni krawieckiej w celu dokonania niezbędnych przymiarek.

Wybierając rozwiązanie, jakim jest garnitur przygotowywany od podstaw przez krawca zaletą jest również możliwość podjęcia decyzji dotyczących wielu istotnych kwestii. Klient sam może zadecydować o rodzaju materiału, z jakiego strój ten powstanie, może określić jaki krój mu się najbardziej podoba oraz zdecydować np. ile kieszeni jego garnitur będzie posiadał. Krawiec może spełnić wszystkie jego oczekiwania i dodatkowo dzięki posiadanemu doświadczeniu zasugerować bardziej praktyczne rozwiązania.

Zalety dobrze dopasowanego garnituru

Garnitury dostępne w sklepach od ręki zazwyczaj powstają na specjalnie do tego przygotowanych uniwersalnych szablonach. Z tego względu nie wyglądają zbyt dobrze, szczególnie gdy nie są idealnie dopasowane do sylwetki mężczyzny. Sklepy te oferują również swoim klientom wykonanie drobnych poprawek krawieckich takich, jak zwężenie spodni w pasie lub skrócenie nogawek. Często jednak to nie wystarcza, aby garnitur dobrze się prezentował.

Wiadome jest, że garnitury szyte na miarę wiążą się z dość sporym wydatkiem, na który nie każdy może sobie pozwolić. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest decyzja o zakupie dobrej jakości garnituru wykonanego z wysokiej jakości tkanin i przekazanie go do pracowni krawieckiej, np. Pracownia BWS. Tam strój ten w całości zostanie poddany profesjonalnym poprawkom krawieckim. Przeróbki krawieckie wykonuje się również wtedy, gdy zmieniła się sylwetka lub upodobania właściciela. Przeróbki garniturów stosuje się również, w sytuacji, gdy zakupiony garnitur jest dobrej jakości, ale dany krój nie jest już tak modny jak kilka lat temu.

Idealnie dopasowany garnitur powinien znajdować się w szafie każdego mężczyzny. Jest to dopełnienie każdej męskiej garderoby. Garnitury są elementem towarzyszącym podczas ważnych życiowych wydarzeń. Z tego względu warto zadbać, aby był on dobrze skrojony i wykonany z wysokiej jakości tkanin. Obecnie wiele sklepów oferuje różnorodne garnitury w przystępnych cenach, jednak warto wyposażyć szafę chociaż w jeden egzemplarz idealnie dopasowany do posiadanej figury i stylu.

Opracowanie:
Kraków, Bieżanowska 23C lok. 1
tel. 501 555 948
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz