Materiał Partnera

Zalety cyfrowych regulatorów temperatury

Zalety cyfrowych regulatorów temperatury

 Cyfrowe regulatory temperatury to urządzenia stosowane wszędzie tam, gdzie konieczne jest kontrolowanie temperatury pracy urządzeń, a więc między innymi we wszelkiego rodzaju zakładach przemysłowych. Jakie są zalety tego typu rozwiązań?

Precyzyjna kontrola temperatury

To główna zalety cyfrowych urządzeń do regulacji temperatury pracy. W wielu branżach, np. chemicznej bądź spożywczej precyzyjna kontrola pracy urządzeń jest niezbędna do utrzymanie optymalnych warunków produkcji – wszelkie wahania temperatury mogą wpłynąć na właściwości finalnego produktu, ich trwałość etc. Cyfrowe regulatory umożliwiają dobranie temperatury z dokładnością do dziesiątej części stopnia

Automatyka pracy

Odpowiednio zaprogramowane regulatory temperatury są w stanie samodzielnie dostosowywać tryb pracy połączonych z nimi do urządzeń do aktualnych potrzeb. W momencie, gdy temperatura urządzenia przekracza wyznaczony poziom lub spada poniżej niego, regulator wprowadza stosowna korektę.

Prostota i wygoda obsługi

Mimo wysokiego zaawansowana technologicznego cyfrowe regulatory temperatury to urządzenia bardzo proste w obsłudze.

Nasze regulatory obsługuje się przy pomocy zaledwie kilku przycisków – wyjaśnia specjalista firmy Solid LinkCzytelne cyfrowe wyświetlacze nie pozostawiają z kolej żadnych wątpliwości co do tego, jakie są aktualne ustawienia urządzenia. Wprowadzenie i odczytanie danych z regulatora jest możliwe nawet w niesprzyjających warunkach oświetleniowych.

Nie tylko do temperatury

Dzięki zintegrowaniu regulatora z odpowiednimi czujnikami możliwe jest uzyskanie danych nie tylko na temat temperatury panującej w pomieszczeniu bądź wytwarzanej przez urządzenie, ale również innych istotnych czynników, np. poziomu wilgotności

Rodzaje regulatorów temperatury

W ofercie firmy Solid Link znajdziemy dwa rodzaje cyfrowych regulatorów temperatury. Pierwszym z nich są regulatory do montażu tablicowego. Znajdują one zastosowanie w zakładach wykorzystujących takie urządzenia jak piece, maszyny pakujące, czy maszyny przetwórstwa tworzyw sztucznych. Drugim rodzajem regulatorów są urządzenia do montażu na szynie DIN – stosowanie głównie jako część wyposażenia rozdzielnic. Termoregulatory tej kategorii dostępne są w dwóch wariantach – ekonomicznym i zaawansowanym. Drugi z nich można programować za pomocą zewnętrznego panelu operatorskiego. Więcej informacji na temat cyfrowych regulatorów temperatury znajdziemy na stronie internetowej firmy Solid Link.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz