Materiał Partnera

Zadaszenia z poliwęglanu - funkcjonalność, trwałość i estetyka

Zadaszenia z poliwęglanu - funkcjonalność, trwałość i estetyka

Poliwęglan to uniwersalny materiał, którego właściwości sprawiają, że wykorzystywany jest on w ogromnej ilości branż i dziedzin naszego życia. Dotyczy to także szeroko pojętego budownictwa, gdzie wyroby z poliwęglanu doskonale sprawdzą się jako różnego rodzaju materiały pokryciowe lub zadaszenia. Dodatkowo warto pamiętać, że dzięki temu iż poliwęglan występuje w różnych odmianach, bez problemu znajdziemy produkt pasowany do naszych oczekiwań i potrzeb.

Doskonała ochrona tarasu

Przydomowy taras to doskonałe miejsce na spędzanie wolnego czasu w okresie letnim i wiosennym. Nie da się jednak ukryć, że odpowiednio wykonane zadaszenie tarasu, pozwoli nam cieszyć się urokami tego miejsca praktycznie przez cały rok. Oczywiście ilość dostępnych rozwiązań jest dość duża, jednakże bardzo często doskonałą alternatywą dla markizy lub parasola ogrodowego, stają się trwałe i funkcjonalne zadaszenia wykonane z poliwęglanu. Do wykonania tego typu konstrukcji wykorzystuje się najczęściej komorowe lub lite płyty poliwęglanowe. Jest to materiał stosunkowo lekki, odporny na stłuczenia, który cechują wysokie parametry izolacyjne. Dodatkowo przepuszcza on promienie słoneczne, przy czym płyty lite są nieco cięższe i bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też poleca się je tam, gdzie potrzebujemy tworzywa wyjątkowo odpornego na uderzenia. Materiał ten jest odporny na wahania temperatury, a dzięki dużej plastyczności, dobrze poddaje się obróbce, więc kształt pokrycia łatwo dopasować do swoich upodobań. Poliwęglan charakteryzuje się również bardzo dużą odpornością na promienie UV, ale jednocześnie dba o to, aby światło nie zostało zablokowane. Dużym atutem jest też fakt, że rozprasza światło. Dzięki temu nie musimy się martwić zbyt dużym nagrzaniem tarasu podczas upałów.

Szkielet zadaszenia z płyt poliwęglanowych stanowi lekka konstrukcja. Wykonuje się ją najczęściej z profili stalowych lub aluminiowych. Niekiedy także stosuje się elementy z drewna iglastego.

Zainwestuj w daszek nad drzwiami

Montaż zadaszenia nad drzwiami nie jest co prawda wymogiem, jednakże jeśli chcemy ochronić drzwi wejściowe przed niszczącą siłą śniegu, deszczu czy gradu warto zakupić odpowiedni daszek. Dodatkowa ochrona przed słońcem czy opadami atmosferycznymi przydaje się zarówno  w domach, jak i nad wejściem do klatki schodowej w bloku. Zalety tego typu konstrukcji docenimy przede wszystkim w deszczowe lub śnieżne dni, gdy daszek nad drzwiami da osobom stojącym pod nim schronienie przed warunkami atmosferycznymi, a także uchroni nas od zaleganiem przed wejściem śniegu. W przypadku materiału wykorzystywanego do pokrycia daszku mamy do wyboru kilka możliwości, z których największą popularnością cieszy się poliwęglan. Jego właściwości sprawiają, że producenci zadaszeń, tacy jak firma  Ramplex, podobnie jak w przypadku zadaszeń tarasowych, bardzo chętnie wybierają ten materiał.

Od strony konstrukcyjnej zadaszenia nad drzwiami możemy podzielić na podparte do gruntu lub kondygnacji albo na mocowane jedynie do fasady. Jeśli chodzi o kształt to dzielimy je przede wszystkim na klasyczne (dwuspadowe), łukowe lub proste spadowe, przy czym wybierając odpowiedni dla nas rodzaj daszku warto zadbać, aby komponował się on także z ogólnym wizerunkiem budynku.

Właściwości poliwęglanu sprawiły, że zadaszenia tego typu zyskały rzeszę zwolenników, którzy cenią sobie również minimalistyczne rozwiązania i nowoczesne formy. Dlatego też wykorzystywane są one zarówno w domach i przestrzeni prywatnej, jak również w firmach oraz szeroko pojętej przestrzeni publicznej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz