Materiał Partnera

Zabudowa poddasza – na co zwrócić uwagę?

Zabudowa poddasza – na co zwrócić uwagę?

Zabudowa poddasza to inwestycja, która przypomina wykańczanie domów od stanu surowego zamkniętego, do tego deweloperskiego, czy też pod klucz. Liczba zadań przy takich zleceniach, jest zatem ogromna, a zawsze prace muszą rozpoczynać się od analizy technicznej budynku oraz od stworzenia dobrego projektu remontowego. Tu najważniejszymi elementami powinny być: postawienie odpowiednich ścian działowych; docieplenie poddasza; a także dobór odpowiednich posadzek.

Docieplenie poddasza

Jednym z najważniejszych i pierwszych etapów prac przy adaptacji poddasza do celów mieszkalnych, jest docieplenie wewnętrzne pomieszczeń. Można tego dokonać poprzez montaż specjalnych rusztów, które pozwolą utrzymywać specjalnie dobraną wełnę mineralną. To ona zostanie ostatecznie zakryta płytami gipsowo-kartonowymi, które łatwo można tynkować, tapetować, czy też malować. Innym sposobem docieplenia, są również pianki poliuretanowe, które świetnie niwelują wszystkie mostki techniczne, oraz które są łatwe w błyskawicznym aplikowaniu.

Dobór danej technologii zależy zatem przede wszystkim od stanu technicznego obiektu, a także od wyników np. świadectw energetycznych. Wielokrotnie należy też uwzględnić przy danym rozwiązaniu liczbę okien i świetlików, a także powierzchnię poddasza. Docieplenie wełną, generuje większe straty jeśli chodzi o ilość potrzebnej przestrzeni do realizacji…

Stawianie ścian działowych

Stawianie ścian działowych, to kolejny ważny punkt adaptacji poddaszy. Nie tylko mowa jednak o aspektach technicznych – należy zwracać uwagę na stabilność podłoża – ale także czysto użytkowych. Jeśli chcemy bowiem stworzyć przyjemne i przestronne wnętrze, należy kierować się kilkoma zasadami. Jedną z nich jest ta, mówiąca o tym, że kuchnię oraz pokój dzienny warto łączyć ze sobą, podobnie, jak łazienkę z toaletą. Warto również stawiać na rozwiązania loftowe i open space, a także na lekkie materiały, z których można stworzyć ściany działowe. Tu warto wybierać bloczki silikatowe, płyty gipsowo-kartonowe, a nawet barwione panele szklane.

Odpowiednie podłoże

Wielokrotnie przy realizacji adaptacji poddasza, ważne jest także to, aby wymienić całe podłoże. Mowa o spróchniałych, lub uszkodzonych belkach, czy też o wyrównaniu powierzchni betonowej. Tylko w takim wypadku, będzie można przygotować w późniejszym czasie podłogą w formie paneli, czy płytek. Dla poddaszy polecany jest jednak lekki i naturalistyczny styl skandynawski, czy modny oraz surowy industrialny. Dla nich idealnym rozwiązaniem będą jasne parkiety!

Jeśli planujesz inwestycję adaptacji poddasza pod funkcje mieszkaniowe, koniecznie nawiąż współpracę z renomowaną firmą TOM-BUD. To ona wykona wszystkie, nawet najbardziej złożone prace wykończeniowe 

Opracowanie:
Podgórze nr 32
tel. 668 448 451
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz