Materiał Partnera

Zabudowa kuchni na wymiar – proces tworzenia wyjątkowych mebli kuchennych

Zabudowa kuchni na wymiar – proces tworzenia wyjątkowych mebli kuchennych

Dzisiaj coraz większa liczba klientów urządzających swoje mieszkania i domy, zamiast kierować się do wielkich sklepów meblarskich, wybiera profesjonalne oraz nowoczesne pracownie stolarskie, które gwarantują tworzenie np. zabudowy kuchennej na wymiar. Czym się ona różni, od sklepowych wyrobów? Przede wszystkim idealnym dopasowaniem do geometrii wnętrza, a także jakością i precyzją wykonania! Dowiedz się, jak wygląda proces tworzenia mebli kuchennych na wymiar.

Etap pierwszy – wizja lokalna

Etap pierwszy tworzenia wyjątkowej zabudowy kuchennej, polega na przeprowadzenia przez pracownię stolarską wnikliwej wizji lokalnej. Nie tylko będzie ona polegała na określeniu wymiarów pomieszczenia, co do milimetra, ale także rozkładu sieci sanitarnych, wentylacji, czy ułożenia okna, w celu określenia kątów i natężenia promieni słonecznych. Wnikliwa ekspertyza architektoniczna, pozwoli na stworzenie mebli przede wszystkim niesamowicie funkcjonalnych!

W przypadku współpracy zdalnej, co dzisiaj jest częstym zjawiskiem, zawsze należy dostarczyć szeroką dokumentację fotograficzną, a także mapy architektoniczne zagospodarowania przestrzeni. Pozwoli to bez wizji lokalnej, na przygotowanie pięknej, idealnie dopasowanej zabudowy! Szczególnie warto pamiętać, o wyznaczeniu rozmiarów otworów na zmywarkę, piekarnik, mikrofalówkę, czy obudowaną lodówkę, a także lampki LED.

Etap drugi – określenie stylu

Określenie stylu mebli kuchennych powinno być dopasowane także do tego, jak wykończone są/będą ściany, a także podłogi. Najlepsze pracownie są w stanie przygotować zatem zabudowy w stylach klasycznym, skandynawskim, rustykalnym, wiejskim, kolonialnym, staropolskim, art deco, modernistycznym, awangardowym, czy industrialnym, dbając o najmniejsze szczegóły takie, jak wzory słojów drewna, dekoracje rzeźbione, czy rodzaje uchwytów. Na tym etapie współpracy warto przedstawiać fotografie mebli, które nam się podobają – wykorzystaj katalogi meblarskie i bazy internetowe – a także ściśle określić to, jakie kolory i materiały nas interesują. Najlepsze pracownie, są w stanie wykonać piękne meble łączące elementy kamienia naturalnego, stali, a także szkła! Pamiętaj, ogranicza nas dzisiaj tylko wyobraźnia…

Etap trzeci – rysunki podglądowe lub wizualizacje

Kolejny etap prac firmy stolarskiej, związany jest ze stworzeniem rysunków podglądowych, a czasem komputerowych wizualizacji mebli. Warto przy tym ufać doświadczonym stolarzom, którzy bardzo często posiadają artystyczny zmysł tworzenia wyrobów wyjątkowej estetyki. Tym wyróżnia się między innymi na rynku Adam Mackiewicz i jego pracownia MackiewiczFurniture.com! Warto zapoznać się na jej stronie internetowej z wykonanymi meblami, które uwodzą przede wszystkim detalicznym wykończeniem, a także niezwykłą solidnością.

Etap końcowy – montaż mebli

Ostatnim etap prac przy zamówieniach mebli kuchennych na wymiar, jest ich bezpieczne przetransportowanie, a także jeśli odległość nie jest znaczna, profesjonalny montaż dokonany przez wykonawcę całej konstrukcji. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz