Materiał Partnera

Zabezpiecz dom przed włamaniem!

Zabezpiecz dom przed włamaniem!

Kiedy decydujemy się na budowę domu, warto jest się zastanowić nad zainstalowaniem systemu antywłamaniowego, szczególnie jeśli wiemy, że nie będziemy w nim spędzać dużo czasu. A z tego co wiadomo, nie powinniśmy pozostawiać naszych czterech ścian bez ochrony. Oczywiście raz na jakiś czas możemy poprosić sąsiadkę o drobną przysługę, jednak posiadając wartościowe rzeczy, warto jest zainwestować w instalacje anty- i przeciwwłamaniowe.

Analiza

Drogę do bezpieczniejszego życia powinniśmy zacząć od dogłębnej analizy naszego domu. Po pierwsze, należy zastanowić się którędy najłatwiej jest się dostać do naszego domu, czy przez wyważenie drzwi frontowych, wybicie szyby, może przez balkon lub strych? Przy doborze instalacji antywłamaniowych informacje te są niezbędne. Ponadto trzeba przeanalizować wytrzymałość ścian i stropów, jak często i na jak długo zdarza nam się opuścić dom (na przykład w ramach urlopu), kto zareaguje na potencjalne uruchomienie naszego przyszłego systemu oraz jaką wartość ma nasz majątek. Odpowiadając między innymi na powyższe pytania, będziemy w stanie ustalić najsłabsze punkty zabezpieczenia naszego domu oraz będziemy w stanie dobrać optymalną dla nas konfigurację systemu i wybrać elementy takie jak czujki, sygnalizatory, centre itp.

Elementy systemu

Najważniejszą funkcją naszej przyszłej instalacji jest przede wszystkim eliminacja szansy na włamanie. Ważne jest, aby alarm zadziałał zanim włamywacz zdoła wtargnąć do środka. W sytuacji gdy alarm uruchomi się po włamaniu, złodziej może ukraść wcześniej upatrzone rzeczy, zanim ktokolwiek zareaguje na sygnał. Jakim elementom należy poświęcić naszą uwagę?

  • Czujki – jest ich wiele rodzajów, jednak najogólniej służą one do wywołania alarmu przy próbie siłowego wtargnięcia do obiektu. Wyróżniamy między innymi udarowe czujki odroczonego alarmu, czujniki wibracyjne reagujące na wiercenie, cięcie itd. Instalację czujek powinno się zlecać fachowym firmom, takich jak Neg, gdyż wtedy niwelujemy prawdopodobieństwo fałszywych alarmów.

  • Drzwi antywłamaniowe – jest jednym z najważniejszych elementów naszej linii ochrony.

  • Kraty – mimo dostępności licznych, nowoczesnych rozwiązań ochrony okien, wielu z nas decyduje się na nieco staromodne kraty, które wydają się być solidniejsze od, na przykład, rolet.

  • Rolety antywłamaniowe – nazywane inaczej żaluzjami budowlanymi zewnętrznymi, stanowią doskonałą ochronę nie tylko przed włamywaczami, ale też przed słońcem.

  • Folia antywłamaniowa na szybach – wzmacniają one powierzchnię szkła, co znacząco utrudnia rozbicie szyby. Ponadto zapobiegają zranieniom towarzyszącym rozbiciu szyby. Są polecane głównie do sklepów i biur.

  • Monitoring – czyli domowy system kamer, jego największym atutem jest cena, dostępność oraz różnorodność.

  • Centrala – wybierając centralę kierujemy się głównie wielkością naszego systemu oraz bilansem energetycznym uwzględniającym naszą organizację życia.

Opracowanie:
Częstochowa, Mireckiego 29 lok. 31
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz