Materiał Partnera

Wyprzedaż rocznika Toyota: sprawdź, czemu się opłaca

Wyprzedaż rocznika Toyota: sprawdź, czemu się opłaca

Dla rozważających zakup fabrycznie nowego samochodu koniec jednego roku kalendarzowego i początek kolejnego stanowi perfekcyjny moment na poszukiwania nowego pojazdu. W tym okresie, z uwagi na ogólnie panującą w branży stagnację, dealerzy często decydują się na naprawdę daleko idące obniżki cen swoich aut. Czy dla przyszłego posiadacza auta jest to rzeczywiście tak korzystne jak chciałyby tego reklamy? Sprawdźmy to!

Analizę przeprowadzimy na podstawie oferty jednej z japońskich marek. I choć auta Toyoty, bo o tym producencie mowa, znajdują się w czołówce popularności sprzedawanych w Polsce samochodów, to firma regularnie organizuje coraz to bardziej wymyślne akcje mające przyciągnąć do salonów kolejnych klientów.

Wyprzedaż rocznika w Toyocie - co można zyskać?

W 2016 klienci, którzy zdecydowali się na zakup zupełnie nowego auta japońskiej marki zyskać mogli nawet do 28 000 złotych w przypadku modelu Land Cruiser! Robi wrażenie? Owszem, bowiem to auto w wersji podstawowej kosztuje około 200 tysięcy złotych.  Nie oznacza to jednak, że zdecydowani na kupno innych modeli zyskiwali mniej. Przykładowo, niezwykle popularny w Polsce kompakt, czyli Auris, dostępny był z rabatem wynoszącym aż 10 tysięcy złotych! Sporo zyskiwali także nabywcy “mieszczucha” AYGO, którego zakup wiązał się z obniżką rzędu 7 tysięcy złotych. To jeszcze nie wszystko - japońska marka zadbała również o portfele kierowców, którzy zdecydowali się na połączenie perfekcyjnej niezawodności Toyoty z dbałością o środowisko. W ubiegłym roku, podczas wyprzedaży rocznika, klienci decydujący się na auto z napędem hybrydowym (czy to Auris, RAV4 czy też Prius) mogli wyjechać z salonu zupełnie nowym pojazdem, oszczędzając przy tym aż 12 500 złotych!

Jakie promocje przygotowała Toyota w tym roku? Tego pewnie dowiemy się już wkrótce, ale wiadomo jedno - wyprzedaż rocznika to idealny moment, by nabyć wyczekiwany nowy samochód w znacznie niższej cenie!

Czy nowe auta są drogie?

Koronnym argumentem przeciwników kupowania aut nowych podczas wyprzedaży rocznika jest fakt, iż rzekomo bardzo tracą one na wartości. Z tego powodu, takie osoby decydują się na relatywnie młode rocznikowo auta używane, w swoim przekonaniu robiąc świetny interes. Czy rzeczywiście tak jest?

Owszem, trudno ukryć, że samochód w momencie opuszczenia salonu dosyć istotnie traci na wartości, ale dla przeciętnego użytkownika, który chce pojeździć autem dłużej niż rok, nie ma to aż tak wielkiego znaczenia.

Dodatkowo, warto w tym kontekście wspomnieć o kolejnej propozycji japońskiej marki, którą jest Kredyt SMARTPLAN na nowe samochody (RRSO 11,48%). To niezwykle nisko oprocentowany produkt finansowy Toyota Bank, który pozwala na kupno całkowicie nowego auta już za 10% jej wartości. W przypadku aut używanych taki zastrzyk finansowy byłby po prostu niemożliwy. To jeszcze nie wszystko - wybierając którąś z propozycji japońskiego producenta zyskuje się pewność, że auto zachowa swoją wysoką wartość przez cały okres eksploatacji - ostatecznie, auta Toyoty należą do najlepiej utrzymujących cenę pojazdów na rynku.

By opłacało się jeszcze bardziej!

Wspomniane wyżej ceny zebrane zostały z oficjalnej strony internetowej importera samochodów Toyota do Polski. Warto bowiem pamiętać, że o ile to przedstawicielstwo marki decyduje o wysokości rabatów podczas akcji oczyszczania magazynów na koniec roku, to dane auto można kupić jeszcze taniej!

Jak to możliwe? Otóż każdy salon Toyoty (i nie tylko) ma w swojej ofercie egzemplarze, które z jakiegoś powodu się nie sprzedały. Często bywa tak, że klient decyduje się na zamówienie pojazdu w konkretnej konfiguracji, po czym...rezygnuje z zakupu. W rezultacie, takie auto niejako zalega później u dealera, który za wszelką cenę chce się go pozbyć - jest to szczególnie widoczne pod koniec roku, kiedy to salony samochodowe muszą zwyczajnie wyrabiać roczne statystyki sprzedaży określone przez producenta.

Innymi słowy, jeżeli poszukujesz akurat nowego samochodu i chcesz zapłacić za niego jak najmniejszą kwotę, to warto poświęcić nieco więcej czasu i sprawdzić oferty co najmniej kilku salonów sprzedaży danej marki.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz