Wyprawka dla kota, czyli niezbędne akcesoria

Wyprawka dla kota, czyli niezbędne akcesoria

Zamierzasz przygarnąć maleńkiego kota? Przygotuj się do tego odpowiednio, kompletując niezbędną wyprawkę. Sprawdź, jakie akcesoria powinny się w niej obowiązkowo znaleźć. 

Kocia wyprawka to konieczność, jeśli pupil ma się dobrze czuć w mieszkaniu. Na listę powinny trafić najważniejsze gadżety, które pozwalają na spożywanie pokarmów, toaletę czy zabawę. 

Kuweta i wsad

Jako że koty załatwiają swoje potrzeby w domu, koniecznością będzie zaopatrzenie zwierzaka w kuwetę oraz żwirek. 

Dobrym rozwiązaniem okazują się być kuwety zakryte, ponieważ zapobiegają wysypywaniu się żwirku. Co więcej, zawartość pojemnika nie jest widoczna dla osób trzecich, np. gdy kuweta znajduje się w przedpokoju lub łazience. Niemniej jednak i kuwety odkryte spełnią swoje podstawowe zadanie.

Kolejna kwestia to wybór wsadu. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są żwirki zbrylające, np. wykonane z bentonitu lub wiórków drzewnych. Ponadto w asortymencie sklepów zoologicznych są również żwirki silikonowe, które chłoną wilgoć oraz żwirki niezbrylające się – te ostatnie wydają się być bezpieczne dla kotów (w przypadku zjedzenia nie skleją się i nie spowodują dolegliwości ze strony układu pokarmowego).

Legowisko

Chociaż koty lubią wędrować swoimi drogami, przyda się legowisko. Dla zwierzaka będzie to swojego rodzaju azyl, w którym będzie czuć się bezpiecznie. W tym przypadku masz pełną dowolność. Szeroki wybór różnego rodzaju legowisk dla kota pozwoli ci dokonać zakupu zgodnie z twoimi upodobaniami.

Kocie zabawki

Zabawki to wcale nie zbędny gadżet. Odgrywają istotną rolę dla zachowania doskonałej kondycji fizycznej i psychicznej. W asortymencie sklepów dla zwierząt można znaleźć szeroki wybór przeróżnych gadżetów: począwszy od sznurków, piłeczek, poprzez sztuczne myszki, kocimiętki, a skończywszy na mniej lub bardziej rozbudowanych drapakach. Ciekawym rozwiązaniem są również domki z kartonu. 

Akcesoria do jedzenia

Istotnym elementem opieki nad kotem jest zapewnienie mu pożywienia. W tym celu należy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, tj. miski. W sklepach zoologicznych dostępne są naczynia wykonane z różnego rodzaju materiałów, np. ceramiki, stali nierdzewnej czy po prostu plastiku. 

Miseczka na karmę o pojemności 0,3 l będzie wystarczająca, zapobiegnie przekarmieniu pupila. Miseczka na wodę może być większa i mieć pojemność ok. 0,5 l. 

Transporter

Jeżeli jesteś typem podróżnika, musisz zaopatrzyć się również w specjalny transporter dla kota. Dzięki niemu swojego zwierzaka będziesz mógł zabierać ze sobą wszędzie. Podróżowanie kota w transporterze jest bezpieczne zarówno dla ciebie – jako kierowcy – jak i dla samego kota.

Na rynku znajdziesz szeroki wybór gadżetów umożliwiających przewóz pupila. Wszystkie posiadają ścianki z małymi i gęstymi otworkami oraz przednie drzwiczki – dla komfortu podróżowania kota. Wyposażone są również w uchwyt, by łatwiej przenieść zwierzaka. 

Inne gadżety dla kota

Jeśli chodzi o akcesoria dla kota, w sklepach zoologicznych znajdziesz wiele możliwości. Są to m.in. obroże i smycze, ubranka czy akcesoria do pielęgnacji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz