Materiał Partnera

Wyposażenie wewnętrzne opakowań kartonowych

Wyposażenie wewnętrzne opakowań kartonowych

Wyposażenie wewnętrzne pudeł kartonowych to wszelkiego rodzaju wkładki, przekładki, kratownice, narożniki, które są ściśle związane z konstrukcją konkretnego modelu opakowania, ale mogą być traktowane jako osobny produkt. Są to materiały, które pozwalają oddzielić pakowane produkty od siebie, ochraniając je przed uszkodzeniami. Sprawdzamy, jakie rozwiązania oferuje nam branża opakowaniowa.

Funkcje dodatkowego wyposażenia opakowań

Podstawową funkcją opakowań kartonowych czy tekturowych jest bezpieczne przechowywanie i transportowanie różnego typu przedmiotów. Wykorzystywane są one zarówno w dużych przedsiębiorstwach i magazynach, jak i w gospodarstwach domowych. Wewnętrzne, dodatkowe elementy opakowań kartonowych przede wszystkim ułatwiają zapakowanie przedmiotów. Dzięki nim wnętrze pudełka jest bardziej uporządkowane, co pozwala na efektywniejsze wykorzystanie miejsca. Wewnętrzne elementy zwiększają także ochronę zapakowanych towarów, np. tych wykonanych ze szkła lub ceramiki. Produkty nie obijają się o siebie, nie obcierają i zostają bezpiecznie przetransportowane do celu lub przechowywane.

Rodzaje wewnętrznego wyposażenia opakowań

Kiedy zastanowimy się nad tym, jak wyglądają takie wewnętrzne elementy opakowań, pierwszym skojarzeniem mogą być opakowania, w których kupujemy szklane naczynia, np. szklanki czy kieliszki lub delikatne i kruche ozdoby, jak choinkowe bombki. Zastosowane we wnętrzu pudełek przegródki, to tzw. kratownice. Dzięki nim nie tylko produkty nie obijają się o siebie, ale także samo pudełko ulega wzmocnieniu. Stosowane w opakowaniach zbiorczych mogą być wykorzystywane wielokrotnie, a także wyjęte z opakowania i zastosowane do ekspozycji towarów, czego przykładem mogą być wystawiane na sklepowe półki jogurty czy serki w dużych, kartonowych opakowaniach, z kratownicami o okrągłych otworach.

Innym rodzajem elementów wewnętrznych opakowań są przekładki. Wykonywane są z wysokiej jakości tektury, odpornej na uszkodzenia mechaniczne. Są wykorzystywane w pudłach i na paletach – ładunek jest ustabilizowany i nie przemieszcza się. Możemy je spotkać np. w branży meblarskiej jako elementy rozdzielające płyty mebli, a także w branży budowlano-remontowej, gdzie często służą do rozdzielania i zabezpieczania płytek, paneli, szkła.

A co z nietypowymi kształtami? Jak mówi ekspert z Wytwórni Opakowań Kartonowych:

­– Istnieje szeroka gama wypełnień, dzięki którym można zabezpieczyć produkty o nietypowym kształcie. Przekładki tekturowe również mogą posłużyć do pakowania przedmiotów wielkogabarytowych o nieregularnych kształtach. W WOK do każdego zamówienia opakowań i elementów dodatkowych podchodzimy indywidualnie, proponując wszystkie możliwe warianty wyposażenia.

Wśród wyposażenia wewnętrznego, znajdują się również narożniki, kątowniki i elementy wzmacniające opakowania. Zabezpieczają i stabilizują zewnętrzne krawędzie pudeł, pozwalają na zachowanie estetycznego wyglądu opakowania i ograniczają jego odkształcenia. Dają też możliwość lepszego wykorzystania obszaru przeznaczonego do magazynowania lub transportowania.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz