Materiał Partnera

Wynajem busu na wycieczki szkolne - o czym trzeba pamiętać

Wynajem busu na wycieczki szkolne - o czym trzeba pamiętać

Wycieczki szkolne mogą być dla dzieci niezapomnianą przygodą i sposobem na poznanie świata. Jednak nawet najlepiej zaplanowana wycieczka nie pozostawi dobrych wspomnień, jeśli nie zostaną spełnione dwa warunki - komfort i bezpieczeństwo jazdy. Warto więc poświęcić czas na wybór odpowiedniej firmy transportowej, która świadczy usługi najwyższej jakości.

Dobry stan techniczny pojazdu

Sprawny, bezpieczny autokar na wycieczki szkolne to jest absolutna podstawa. Pamiętaj, że masz prawo poprosić o pokazanie karty ostatniego badania lub wezwać policję, jeśli pojazd wzbudza jakiekolwiek podejrzenia.
Chcąc sprawdzić autokar, możesz również skorzystać z rządowej strony bezpiecznyautobus.gov.pl. Wystarczy podać numer rejestracyjny pojazdu, a dowiesz się, czy ma on ważne badania techniczne, ubezpieczenie, ile oferuje miejsc dla pasażerów, a nawet czy nie jest kradziony.

Cena a jakość świadczonych usług

Dokonując zakupów lub korzystając z różnych usług, Polacy kierują się głównie ceną. Jednak w kwestii bezpieczeństwa dzieci, cena powinna kwestią drugorzędną. Doświadczenia wielu nauczycieli pokazują, że niska cena wynajmu autokaru zwykle idzie w parze z problemami: niemiły i niepunktualny kierowca, brudny autokar, wady techniczne pojazdu - by wymienić kilka z nich. Ustalając budżet wycieczki, nie należy oszczędzać na firmie transportowej. Jednak co ciekawe, czasem różnica między najtańszym, a komfortowym autokarem jest nieznaczna. Nie warto więc pilnować każdej złotówki, zwłaszcza, jeśli chodzi o komfort i bezpieczeństwo dzieci.

Komfort też jest ważny

Bezpieczny autokar na wycieczki szkolne powinien być również czysty i komfortowy. Klimatyzacja, ogrzewanie i wygodne fotele to ogromne zalety, które umilą podróż. Miłym udogodnieniem są również telewizor, radio, czy też wi-fi.

Wynajem autokarów

Warto poświęcić trochę czasu na wynajem busa, który będzie bezpieczny i komfortowy. Jeśli w najbliższym otoczeniu nikt nie ma do polecenia żadnej sprawdzonej firmy transportowej, warto przystąpić do poszukiwań internetowych.
Zanim zdecydujesz się na daną firmę, warto osobiście obejrzeć autokar i poznać przewoźnika. Dobra firma, taka jak Żaneta Zajączkowska Przewóz Osób, nie będzie miała nic do ukrycia i chętnie zaprezentuje pojazd, a także aktualne badania techniczne.
Warto też sprawdzić, czy firma ma jakieś opinie w internecie. Jeśli są pozytywne - to świetnie. Jeśli jednak nie ma jeszcze żadnych opinii, to jeszcze nie powód do niepokoju - zwykle w przypływie emocji chętniej dzielimy się negatywnymi opiniami, tak więc brak opinii można potraktować jako plus. Inną przyczyną może być to, że firma niedawno zaczęła działalność.

Opracowanie:
Sosnowiec, Wspólna 20 lok. 10
tel. 516 351 649
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz