Materiał Partnera

Wymarzony salon z aneksem kuchennym? Jak dopasować meble w kuchni?

Wymarzony salon z aneksem kuchennym? Jak dopasować meble w kuchni?

Kuchnia często postrzegana jest jako wizytówka naszego domu czy mieszkania. Pomimo że jej funkcja jest powszechnie znana  – miejsce przygotowania posiłków, tych prostych, a także wykwintnych ­­– to wielu z nas po prostu uwielbia spędzać w niej czas (jest to narodowa cecha Polaków). Gotowanie, pieczenie, smażenie, a później mycie i porządkowanie powodują, że kuchnia jest miejscem, w którym spędzamy mnóstwo czasu. Przy doborze mebli kuchennych nie zapomnij o najważniejszej rzeczy: dokładnym zagospodarowaniu przestrzeni, polepszającym codzienne funkcjonowanie!

Modny aneks kuchenny

Aneksy kuchenne popularne są już od wielu lat. Spotyka się je głównie w średnich i dużych domach jednorodzinnych oraz w mieszkaniach nowego budownictwa. Istotne jest to, że układ kuchni, otwarty czy zamknięty (osobne pomieszczenie kuchenne), nie wpływa na cenę nieruchomości. Dzięki aneksowi kuchennemu jesteśmy w stanie wizualnie powiększyć mniejsze przestrzenie albo, w przypadku większych metraży, zachwycić nowoczesną aranżacją. Najpopularniejszymi stylami aneksów kuchennych są: rustykalny, retro z nutką nowoczesności oraz skandynawski. Wyróżniają się naturalnym litym drewnem w zimnych, jasnych barwach bądź przeciwnie – mocno ciemnych. Wnętrza takie przełamane są odważnymi dodatkami. Płytki, stół, krzesła lub nieobudowana lodówka w krzykliwych kolorach podbijają rynek.

Wykaż się pomysłowością współpracując z profesjonalnymi wykonawcami

Coraz większa liczba osób decydująca się na odnowienie kuchni lub tworząca pierwszą aranżację w nowo zakupionym mieszkaniu postanawia wykorzystać własną kreatywność i wizję, często zaczerpniętą z tematycznych stron internetowych (świetne aranżacje można znaleźć na Pintereście, wpisując interesujące nas frazy). Klienci drzwiami i oknami ­– a przy tym kuchennym temacie chciałoby się powiedzieć lodówką i piekarnikiem –  szturmują firmy takie jak Cloud. ZPH. Dariusz Filcek z siedzibą w Łodzi. Zajmują się one tworzeniem tradycyjnych i nowoczesnych mebli kuchennych – i nie tylko – dopasowując każdy najmniejszy element do powierzchni naszych czterech ścian! Wiele z takich firm umożliwia stworzenie ­z ich pomocą własnego projektu mebli, dostosowując je do wszelkich norm i wymogów konstrukcyjnych. Czy nie brzmi to jak świetna zabawa i możliwość pochwalenia się znajomym podczas pierwszej kolacji przy stole w nowej kuchni?

Kuchnia na wymiar? Must have!

Czy ubierasz się w za ciasne lub za luźne ubrania? Odpowiedź jest prosta. Nie! Skoro przywiązujemy tak dużo wagę do własnego wyglądu, powinniśmy również zadbać, aby nasza kuchnia był idealnie dopasowana do kształtu pomieszczenia, jak najlepiej wykorzystując geometrię przestrzeni. Szczególnie ważne jest to przy budowie salonu z aneksem kuchennym (podobna zasada obowiązuje przy meblach przedpokojowych, szafach wnękowych czy komodach). Wspomniana już wcześniej firma to świetny przykład projektowania mebli, który należy zapamiętać. Meble na wymiar nie muszą bowiem być droższe od tych oferowanych w dużych sklepach. Ważne, aby były wykonane z głową, najlepiej po dokonaniu pomiarów wyznaczonego na kuchnię miejsca. Takie pomiary i wyceny oferowane są przez najlepsze firmy bezpłatnie!


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz