Materiał Partnera

Wymarzona altana ogrodowa

Wymarzona altana ogrodowa

Nikomu nie trzeba chyba powtarzać, że altana ogrodowa to świetne miejsce na wypoczynek oraz organizację plenerowych przyjęć. Budyneczki tego rodzaju mogą mieć różną formę, tworzy się je także z różnych materiałów. O czym powinniśmy pamiętać decydując się na postawienie altany ogrodowej? Na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę? Oto kilka przydatnych informacji pozwalających wybrać altanę marzeń.

Dlaczego tak kochamy altany ogrodowe?

Nie ulega wątpliwości, że altany ogrodowe są miejscem, w którym możemy się wyjątkowo skutecznie zrelaksować, odcinając się od doczesnych trosk i wielkomiejskiego życia. Obcując z przyrodą oraz naturalnymi surowcami wyzbywamy się stresu, lepiej wypoczywamy i ładujemy baterie. O zalety drewnianych struktur zapytaliśmy ekspertów z firmy PPHU Sosna z Wodzisława Śląskiego:

– Żyjemy współcześnie w betonowych klockach, wśród plastiku, pyłów i miejskich zanieczyszczeń. To właśnie dlatego coraz częściej chorujemy, dopadają nas alergie oraz uczulenia prowadzące do poważnych chorób. Ucieczka na łono natury to najlepsze lekarstwo na walkę z tymi niekorzystnymi skutkami cywilizacji. Każdy z nas powinien mieć możliwość relaksu z rodziną w weekendy, święta oraz letnie wieczory, takiego jak wyjazd na działkę, do znajomych czy rodziców na odpoczynek w przytulnej altance. Nasza firma jest po to, aby pomóc w osiągnięciu tego celu.

Materiały używane do wykonywania altan ogrodowych

Altany ogrodowe mogą być wykonane z metalu, betonu, szkła, cegieł i kamieni, ale najbardziej cenione są te z drewna. Oprócz czynników praktycznych ważne są też te estetyczne, również mniej oczywiste. Choć istnieje wiele potwierdzających tę tezę badań, tym z nas, którzy słuchają własnego organizmu, nie są one potrzebne. W otoczeniu drewnianych struktur – mebli, tarasów, przybudówek czy właśnie altan – czujemy się po prostu znacznie lepiej. W naturalny sposób uspokaja się nam oddech, zmniejsza ciśnienie oraz stres, stajemy się bardziej pogodni i mniej drażliwi. Do budowy altan ogrodowych najczęściej stosuje się drewno sosnowe i świerkowe. Idealnie sprawdza się także nieco droższe, jodłowe i dębowe. Aby długo nam służyło, powinniśmy je odpowiednio pielęgnować – impregnować, by uchronić przed zgubnym wpływem czynników atmosferycznych. Podłogi altan ogrodowych również mogą być wykonane z drewna – nie ma niczego przyjemniejszego niż stąpanie po naturalnych deskach. Podłogi z kostki brukowej mogą wyglądać estetycznie, ale spójrzmy prawdzie w oczy – korzystając z altany chcemy uwolnić się od tego, czego w mieście mamy pod dostatkiem – betonu i kamienia.

Opracowanie:
Wodzisław Śląski, Pszowska 289
tel. 697 052 202
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz