Materiał Partnera

Wykończenie wnętrz – o czym pamiętać?

Wykończenie wnętrz – o czym pamiętać?

Posiadanie własnego, nowego domu to cel wielu z nas. Kiedy fundamenty i ściany są już dawno postawione, w końcu nadchodzi chyba najtrudniejszy etap – wykończenie wnętrza. Ilość elementów, o które musimy zadbać na tym poziomie, jest tak rozległa, że ciężko zadbać o nie wszystkie bez specjalistów. O część rzeczy możemy zatroszczyć się jednak sami. Dowiedz się, o czym musisz pamiętać przy wykańczaniu wnętrz.

Pierwsze kroki do wykończenia

Dopiero w momencie, kiedy wchodzimy do nowo wybudowanego mieszkania, w którym nie znajduje się właściwie nic, wiele osób zdaje sobie sprawę, jak wiele pracy do wykonania pozostało. Zazwyczaj przy kupnie mieszkania, otrzymujemy je w tzw. „stanie deweloperskim”. W takiej sytuacji mieszkanie wyposażone jest jedynie w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną oraz grzewczą, otynkowane ściany i puste otwory na drzwi. Pozostałe obowiązki wykończenia spoczywają na nas samych.

Na początek warto zdecydować, czy jesteśmy usatysfakcjonowani ze kształtów wnętrz, czy nie jest potrzebne wyburzenie ścian lub zabudowa wnęki. Takie decyzje warto podjąć jeszcze przed rozpoczęciem układania paneli, płytek oraz terakoty, które z dużym prawdopodobieństwem zostałyby zniszczone.

Tynki i podłogi – o czym pamiętać?

Kolejnym krokiem, którego z oczywistych powodów nie możemy pominąć przy wykańczaniu wnętrza, są tynki. Zanim jednak skorzystamy z pomocy specjalistów w tej dziedzinie, warto wykonać zdjęcia rozmieszczenia instalacji tak, aby wiedzieć, gdzie bezpiecznie można dokonać przewiercień w późniejszym czasie. Możemy zdecydować się na tynki gipsowe bądź tynki maszynowe. Ich schnięcie zajmuje nieco czasu, jednak trzeba cierpliwie pozwolić im na osuszenie, ponieważ w innym wypadku możemy doprowadzić do widocznych zniszczeń.

W kwestiach praktycznych i estetycznych bardzo istotnymi elementami jest układanie podłóg, które może reprezentować układanie glazury, układanie terakoty lub układanie paneli. Podążając w przód z wykończeniem wnętrza, przychodzi czas na zadbanie o oświetlenie sufitowe. Mamy w tej kwestii do wyboru liczne lampy oraz żyrandole. W tym przypadku wybór zależy całkowicie od indywidualnych preferencji. Nie warto jednak mieszać stylów.

Profesjonalna pomoc od specjalistów

Prawidłowe i sprawne wykończenie domu możliwe jest tylko we współpracy ze specjalistami. Niestety, jeżeli sami na zajmujemy się podobnymi działaniami na co dzień, istnieje bardzo mała szansa, że ze wszystkim poradzimy sobie sami. W tym celu można skorzystać z usług firmy Naw-Bud, która dopasowuje swoją ofertę indywidualnie do każdego klienta w zakresie m.in.: układania terakoty, gładzi gipsowych, malowanie ścian i układanie paneli podłogowych.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Dunikowskiego 1 lok. 50
tel. 575 909 632
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz