Materiał Partnera

Wykończenia pod klucz - co to znaczy?

Wykończenia pod klucz - co to znaczy?

Terminy takie jak “stan deweloperski”, “stan surowy” zna na pewno każdy, kto miał do czynienia z budową lub zakupem mieszkania albo domu. Termin “mieszkanie pod klucz” lub “wykończenia pod klucz” bardzo często przewija się w temacie mieszkań i domów. Ogólnie ten termin oznacza mieszkanie gotowe do zamieszkania - ale co dokładniej się pod nim kryje i jakie ma zalety zakup nieruchomości pod klucz?

Nieruchomość pod klucz - czyli gotowa do zamieszkania!

Jak mówi nam właściciel firmy remontowo-budowlanej Piotr Bator Wykończenia Wnętrz Batomex, termin “mieszkanie pod klucz” lub “dom pod klucz” oznacza, że budynek lub mieszkanie jest gotowe do zamieszkania w momencie przekazania kluczy do niego. Pomieszczenia są wykończone, urządzone i zaprojektowane tak, że można w nich zamieszkać od razu w momencie dostania kluczy do nieruchomości. Przed przeprowadzką nie czekają więc nas żadne prace remontowe, instalacyjne czy budowlane.

W zakres “wykończenia pod klucz” wchodzą takie sprawy, jak:

  • montaż podłóg,
  • malowanie ścian,
  • montaż drzwi wewnętrznych,
  • biały montaż (montaż armatury łazienkowej),
  • montaż szaf wnękowych,
  • montaż elementów aneksu kuchennego,
  • zakończony montaż wszystkich instalacji, które nadają się do użytku w momencie przekazania kluczy do mieszkania lub domu.

Zalety wykończenia pod klucz

Jakie są zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim nowy nabywca nie musi przeprowadzać żadnych prac remontowych i wykończeniowych i z dnia na dzień może bez problemów przeprowadzić się do swojej nieruchomości. Jedyne, co musi zrobić inwestor, to zakupić i zamontować meble takie jak łóżko, stół czy meble pokojowe, które zwykle nie są w standardzie.

Inne zalety wyboru mieszkania pod klucz to:

  • oszczędność czasu - wprowadzić można się z dnia na dzień, nie trzeba czekać na zakończenie żadnych prac;
  • oszczędność stresu - zakup nowego mieszkania lub domu bywa stresujący, więc po co stresować się jeszcze bardziej remontem.

Co jednak w sytuacji, kiedy nasze wymarzone mieszkanie lub dom nie mają opcji zakupu ich w standardzie “pod klucz”? Wtedy nie pozostaje nam nic innego, jak znalezienie odpowiedniej firmy świadczącej usługi remontowe. Jeśli określimy, że interesuje nas wykończenie pod klucz, to pracownicy firmy na pewno będą doskonale wiedzieli, jakie prace muszą przeprowadzić, aby mieszkanie lub dom nadawały się do zamieszkania. Termin zakończenia prac remontowych i wykończeniowych może być różny, w zależności od tego, w jakim stanie deweloper zakończył budowę nieruchomości. Jedno jest pewne - wykończenie pod klucz jest koniecznością, jeśli chcemy zamieszkać w domu lub mieszkaniu! 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz