Artykuł sponsorowany

Wyjątkowy wygląd budynku dzięki drewnianej elewacji

Wyjątkowy wygląd budynku dzięki drewnianej elewacji
Drewno to materiał bardzo szeroko wykorzystywany przede wszystkim w budownictwie. Dzieje się tak głównie ze względu na wytrzymałość drewna, ale też jego estetyczny wygląd. Dzięki temu możliwe jest stworzenie z niego zarówno elementów konstrukcyjnych, jak i nawet poszczególnych fragmentów elewacji budynku. Jakie dokładnie zalety ma takie rozwiązanie i czy możliwe jest zastosowanie różnych gatunków drewna?

Nowoczesna elegancja

Zastosowanie drewna jako materiału wykończeniowego na elewacjach staje się coraz częściej wybieranym rozwiązaniem przez inwestorów. Jest bowiem niezwykłym połączeniem modernistycznego stylu z ponadczasową elegancją, którą trudno jest osiągnąć poprzez zastosowanie konwencjonalnych materiałów budowlanych. Z tego względu elewacje drewniane to zarówno kompletne fasady, jak i gustowne elementy dodatkowe, które świetnie współgrają z równie modnym surowym betonem czy nowoczesnym, minimalistycznym wykończeniem.

Drewniane elewacje są zatem bardzo gustownym rozwiązaniem, które charakteryzuje się przede wszystkim estetyką na wysokim poziomie. Nie jest to jednak jedyna korzyść z zastosowania tego materiału na zewnętrznej stronie budynku. Należy jednak pamiętać, by zlecić prace z tym związane specjalistom, takim jak np. firma Zel-Bud wykonująca zarówno drewniane elewacje, jak i szereg innych wyrobów z tego materiału. Warto wskazać jego najważniejsze atuty – jest przede wszystkim wytrzymały i odporny na czynniki zewnętrzne, dlatego doskonale sprawdzi się właśnie w charakterze elewacji.

Wiele zalet

Położenie drewnianej elewacji to jednak szereg innych korzyści, które płyną z zastosowania takiego rozwiązania. Drewno przede wszystkim bardzo dobrze spisuje się jako materiał izolacyjny. Dzięki temu budynek jest skutecznie chroniony przed problematyczną utratą ciepła, która może doprowadzić do znacznego zwiększenia zapotrzebowania na energię cieplną i tym samym wysokich kosztów eksploatacji budynku. W drewnianych elementach nie zatrzymuje się wilgoć, która może prowadzić do powstawania zniszczeń w materiale.

Elewacja drewniana musi być jednak nie tylko właściwie wykonana, ale też przygotowana na działanie czynników zewnętrznych. W tym celu przeprowadzana jest specjalna impregnacja i prace konserwacyjne, które pozwalają utrzymać drewno w doskonałym stanie. Warto też wspomnieć o możliwości jego dopasowania kolorystycznego do preferencji inwestora. Różne gatunki drewna dostępne w ofercie sprawdzonych firm zajmujących się produkcją elewacji z tego materiału pozwalają wykorzystać zarówno deski o jasnym odcieniu, jak i ciemne, dobrane np. na zasadzie kontrastu z bielą na innych elementach fasady.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz