Artykuł sponsorowany

Wyjątkowe ściany i podłogi z korka naturalnego

Wyjątkowe ściany i podłogi z korka naturalnego

Korek naturalny to materiał nietuzinkowy, który z powodzeniem staje się wykorzystywany we wnętrzach. Jego wyjątkowa struktura i wygląd świetnie sprawdzają się zarówno na ścianach, jak i podłogach. Należy jednak pamiętać, że panele wykonane z korka naturalnego muszą być produkowane zgodnie z odpowiednimi technologiami – jakimi konkretnie parametrami powinny się wyróżniać?

Panele podłogowe z korka naturalnego

Korek naturalny coraz chętniej wybierany jest jako materiał do wykończenia podłóg we wnętrzach. Naturalny, ekologiczny materiał musi być jednak wyprodukowany w formie funkcjonalnych paneli, które z kolei charakteryzować się powinny odpowiednimi właściwościami. Pierwszą warstwę stanowi zintegrowany podkład korkowy, dzięki któremu dźwięki uderzeniowe są skutecznie tłumione, a izolacja wzmocniona. W ofercie renomowanych producentów wyrobów z korka naturalnego znaleźć można panele z bezklejowym systemem. Są one wyposażone w płytę HDF ze specjalnym zamkiem, który zatrzaskuje się i stanowi tym samym solidne połączenie paneli z korka.

Ciepło i komfort zapewnia warstwa z korka aglomerowanego. Jest on również wykorzystywany w celu zmniejszenia głośności przy chodzeniu po tego typu podłodze i doskonale się w tym zakresie sprawdza. Oferowane przez firmę Euro-Mix panele podłogowe z korka naturalnego dostępne są w wielu wzorach dzięki zastosowaniu naturalnego forniru korkowego. Całość obłożona jest warstwą zabezpieczającą, co pozwala utrzymać podłogę w perfekcyjnym stanie przez wiele lat.

Nie tylko podłogi

Korek naturalny świetnie sprawdza się również w przypadku ścian. W tym wypadku konieczne jest zastosowanie specjalnych płytek. Korek ścienny o grubości 3 mm jest rozwiązaniem zalecanym przez specjalistów w celu uzyskania ekologicznej, estetycznej i przede wszystkim funkcjonalnej dekoracji ścian. Rdzeniem płytek tego typu jest aglomerat korkowy – warto pamiętać, by sprawdzić dokładnie jego parametry. Szczególnie istotna jest gęstość, której optymalna wartość dla płyt korka ściennego wynosi przeważnie 250 kg/m3.

Stosowane na ścianach płyty korkowe składają się z dwóch warstw – oprócz wspomnianego już rdzenia w postaci aglomeratu, wierzchnią część pokrywa korek dekoracyjny. To właśnie dzięki niemu specjalnie przygotowane płytki są atrakcyjne wizualnie, a pokrycie ich woskiem dodatkowo zapewnia odporność przy intensywnej eksploatacji i trudnych warunkach – wilgoci czy zabrudzeniach. Warto postawić na produkty renomowanych producentów, które przygotowywane są na podstawie nowoczesnych technologii i gwarantują doskonałą wytrzymałość, a także niebanalną stylistykę. Wiele wzorów i charakterystyczna struktura korka naturalnego pozwala stworzyć wyjątkowe ściany i podłogi, co warto uwzględnić przy pracach wykończeniowych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz