Materiał Partnera

Wygodny materac, czyli jaki?

Wygodny materac, czyli jaki?

Według przeprowadzonych badań przesypiamy średnio koło 20 lat życia. Dobry, spokojny sen odpowiedniej długości zapewnia regenerację organizmu oraz pozwala na uczucie relaksu i zadowolenia. Warto zatem zastanowić się nad wyborem materaca, który pomoże nam zaspokoić potrzebę komfortowego snu. Czym się kierować podczas wyboru materaca oraz jakie materace są dostępne na rynku?

Rodzaje materaców.

Odpowiednio dopasowany materac to sekret dobrego snu. Każdy materac stanowi podparcie dla naszego ciała, a zwłaszcza kręgosłupa, który musi wypocząć po całym dniu pracy. Do najpopularniejszych materaców, które spotkamy w sklepach specjalistycznych, należą:

  • Materace piankowe o różnym stopniu twardości. Wykonane są z pianki poliuretanowej, która charakteryzuje się wysoką elastycznością oraz sprężystością.
  • Materace termoelastyczne są wykonane z różnych rodzajów pianki i dopasowują się do kształtu ciała użytkownika pod wpływem jego temperatury. Są niebywale wygodne oraz można je długo eksploatować.
  • Materace lateksowe polecane są alergikom. Dzięki systemowi otworów wnętrze materaca jest wentylowane. Dodatkowo materac lateksowy ma właściwości antygrzybiczne oraz antybakteryjne.
  • Materace bonnellowe, czyli sprężynowe. Wykonane z wysokiej jakości materiałów zapewniają wygodę za nieduże pieniądze.
  • Materace kieszonkowe to inaczej materace sprężynowe, w których każda sprężyna jest umieszczona w oddzielnej kieszonce. Zapewnia to wysoki komfort snu.
  • Materace ekologiczne lub wegańskie wykonane z produktów ekologicznych, na przykład mleczka kauczukowego z wyselekcjonowanej hodowli.

Kryteria doboru materaca.

Przed zakupem materaca należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań związanych z naszymi indywidualnymi upodobaniami. Warto przemyśleć czy wolimy materac twardy czy miękki. Istotna jest też pozycja, w której śpimy, bo od niej zależy czy potrzebujemy materaca ze strefami twardości – radzi pracownik internetowego sklepu meblowego Meble K&D.

Dobrze dopasowany materac powinien idealnie dopasowywać się do krzywizn kręgosłupa. Im osoba cięższa tym materac twardszy i na odwrót, im osoba lżejsza tym bardziej miękki powinien być materac. Materace mogą mieć od jednej do siedmiu stref twardości. Ich zadaniem jest zapewnienie dobrego podparcia stopom, łydkom, udom, biodrom, lędźwiom, barkom, szyi i głowie. Jeśli większość nocy spędzamy w jednej pozycji, to warto zainwestować w materac podzielony na strefy. Jeśli natomiast często się obracamy to strefy te nie mają większego znaczenia. Każdy materac powinien być o minimum 20 centymetrów dłuższy niż jego użytkownik, ca zapewnia bezpieczny sen.

Wybór perfekcyjnego materaca to trudna sztuka. Jeśli mamy możliwość skorzystać z pomocy doświadczonego personelu warto to zrobić.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz