Materiał Partnera

Wyciąganie aut ciężarowych z rowów

Wyciąganie aut ciężarowych z rowów

Okres jesienno-zimowy, który przynosi często nieprzewidywalne warunki pogodowe, przyczynia się do wzmożonej aktywności firm z branży pomocy drogowej. Szczególne działania dotyczą wyciągania aut ciężarowych z rowów. Tego typu usługi drogowe są w stanie zapewnić, tylko najlepsze przedsiębiorstwa, posiadające szereg uprawnień, certyfikatów i nowoczesnych sprzętów. Mowa głównie o różnego typu wciągarkach i dźwigach, a także autolawetach.

Profesjonalne ratownictwo drogowe

W terminologii branżowej można spotkać się z dwoma związanymi ze sobą, ale nie zbieżnymi terminami: pomocy drogowej i ratownictwa drogowego. Drugi z nich dotyczy znacznie szerszych usług profesjonalnych oraz uprawnionych firm, które często oprócz samego holowania, autolawetowania, czy wyciągania ciężarówek z rowów, oferują także błyskawiczne naprawy mechaniczne we własnych warsztatach. To sprzyja szybszemu odbiorowi naprawionego pojazdu, niż w przypadku przekazywania go przez pomoc drogową do partnerskiego zakładu mechaniki pojazdów. Najwyższym standardem branżowym swoich działań wyróżnia się między innymi firma Cobra. Jest ona znana w województwie łódzkim, jak i w całej Polsce z kompleksowych usług holowania, lawetowania, czy nawet mobilnego serwisu. Naprawy gwarancyjne i auto zastępcze, gwarantowane!

Wykorzystanie specjalistycznych dźwigów i wciągarek

Dzisiaj dźwigi są nie tylko wykorzystywane przy różnego rodzaju pracach budowlanych i przy pracach ziemnych. Wyciąganie aut z rowów – w tym tych ciężarowych –  to jedne z zastosowań samochodów HDS z dźwigami hydraulicznymi. Tego typu maszyny posiadają jednak tylko najlepsze firmy z branży ratownictwa drogowego, które dysponują sporym budżetem. To zaś potwierdza jakość ich działań. Dźwigi wykorzystywane przez takie podmioty są w stanie sprostać ciężarom nawet do 40 ton, a przy dodatkowym wykorzystaniu wciągarek, dany pojazd nie uleganie dodatkowym uszkodzeniom, przy pomocy drogowej.

Bezpieczeństwo i skuteczność wyciągania aut z rowu

W przypadku mniejszych pojazdów dźwig bez problemu bez dodatkowych uszkodzeń przeniesie auto na jezdnie. Niestety samochody ciężarowe, które zazwyczaj lądują w rowie razem ze swoim ładunkiem, należy wyciągać w bardzo ostrożny sposób. Dana firma ratownictwa drogowego, dokładnie określi wszystkie parametry ciężkości pojazdu, uwarunkowania terenu i zakres uszkodzeń tira. Dopiero potem zabezpieczy ładunek – czasem należy odłączyć naczepę – i przejdzie do działania przeniesienia ciężarówki na jezdnię. Ważne jest jednak przy tym to, aby dodatkowo nie uszkodzić zawieszenia pojazdu, jego przewodów hamulcowych, czy innych istotnych podzespołów. Obróbka blacharska, lakiernicza, czy szklarska, jest bowiem najmniejszym problemem.

Pamiętaj! Wyciąganie ciężarówek z rowów to również spore wyzwanie logistyczne dla pomocy drogowej – musi ona zapewnić odpowiednie zabezpieczenie danego miejsca wypadku i odcinka komunikacyjnego.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz