Materiał Partnera

Wybór spedytora i nawiązanie z nim współpracy

Wybór spedytora i nawiązanie z nim współpracy

W Polsce swoje usługi oferuje wielu przedsiębiorców, którzy zajmują się wysyłaniem swoich towarów, nawet na duże odległości. Handel towarami, w szczególności za granicę często jest dość problematyczny. Największym utrudnieniem jest optymalne zorganizowanie transportu. Jeżeli nie mamy możliwości samodzielnej organizacji przewozu towarów, wówczas powinniśmy skorzystać z usług firmy spedycyjnej. Jakie korzyści możemy dzięki temu uzyskać oraz na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego spedytora?

Dlaczego warto nawiązać współpracę z firmą spedycyjną?

Przedsiębiorcy, którzy muszą wysyłać swoje towary na dalekie odległości często decydują się na nawiązanie współpracy z firmą spedycyjną. Takie rozwiązanie może dać wiele korzyści. Przede wszystkim firma zajmująca się spedycją, jak np. IGS Schreiner Polska, doskonale zna rynek transportowy. To daje możliwość wyboru jak najlepszego środka transportu a także trasy. Dodatkowo doświadczone firmy spedycyjne potrafią wynegocjować korzystniejsze warunki cenowe z między innymi z przewoźnikami, przedsiębiorstwami zajmującymi się obsługą magazynów, armatorami, czy agencjami celnymi. To może spowodować, że przedsiębiorca korzystający z usług firmy spedycyjnej może zapłacić mniej za dostawę swojego towaru niż w przypadku gdyby zdecydował się na samodzielne zorganizowanie transportu.

Co brać pod uwagę podczas wybory firmy spedycyjnej?

W związku z tym, że wiele firm spedycyjnych oferuje swoje usługi, niełatwym zadaniem jest wybór tego jedynego, który będzie właściwym dla nas wyborem. Nawiązując współpracę z firmą spedycyjną należy mieć na uwadze, jakie cechy posiada dany spedytor. Pierwszym czynnikiem, które ma ogromne znaczenie jest doświadczenie w branży firmy spedycyjnej. Doskonała znajomość rynku przez spedytora daje większe poczucie bezpieczeństwa. Podczas wybierania spedytora należy także wziąć pod uwagę terminowość wykonywanych usług. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach wszystkim zależy na czasie, dlatego im szybciej zlecenie przedsiębiorcy zostanie wykonane, tym lepiej. Jednakże nie zawsze warto brać tylko ten aspekt pod uwagę, ponieważ czasem lepszym rozwiązaniem jest wykonanie usługi w późniejszym terminie, jeżeli we wcześniejszym przewóz wiązałby się z dużym ryzykiem.

Bardzo duże znaczenie ma także opinia dotychczasowych klientów. Jeśli dany spedytor ma dobre oceny od wcześniejszych zleceniodawców, wówczas możemy mieć większą pewność, że wykonywane przez niego usługi są na dobrym poziomie. Raczej powinniśmy unikać firm, które nie cieszą się dobrą opinią, nawet gdy ich oferta wydaje się być najlepsza.

Już na samym początku nawiązywania kontaktu z daną firmą spedycyjną powinniśmy zauważyć, jak komunikuje się ona ze swoimi klientami. Komunikatywność to ważna cecha w tej branży, ponieważ ułatwia ona porozumiewanie się i umożliwia uzyskiwanie ważnych informacji na bieżąco, co może mieć ogromne znaczenie np. w przypadku trudności z realizacją zlecenia.

Opracowanie:
Nadarzyn, al. Katowicka 66
tel. 22 701 70 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz