Materiał Partnera

Wybór pokrycia dachowego – nie tak łatwy, jak mogłoby się wydawać

Wybór pokrycia dachowego – nie tak łatwy, jak mogłoby się wydawać
Dom jest marzeniem wielu ludzi. Dlatego tak wiele uwagi przykłada się do jakości materiałów, z których zostanie wykonany. Ważną część całego projektu stanowi również aspekt wizualny. Szczególnie jeżeli chodzi o pokrycie dachowe. Obecnie producenci oferują dziesiątki rozwiązań technologicznych i setki kolorystycznych. Co warto wiedzieć i na co trzeba zwrócić uwagę, szukając pokrycia dachowego dla siebie?

Pokrycia dachowe – dachówki

Dachówki to pokrycie dachowe, które wciąż cieszy się ogromną popularnością. Zasadniczo można podzielić je na dwie kategorie. Dachówki ceramiczne oraz betonowe. Czym różnią się oprócz materiału, z którego zostały wykonane? Dachówki ceramiczne uważane są za pokrycie najszlachetniejsze. Swoją renomę zawdzięczają przede wszystkim wysokiej jakości wykończeniu. W zależności od potrzeb oraz uwarunkowań środowiskowych można wybierać wśród dachówek matowych oraz szkliwionych, nazywanych również glazurowanymi. Dach ceramiczny to nade wszystko pokrycie systemowe. W rozbudowanej ofercie można znaleźć wszystkie niezbędne dachówki kształtne takie jak skrajne, gąsiory, kominki wentylacyjne i denka gąsiorów. Niemniej jednak dachówki ceramiczne nie należą do najtańszych.

Doskonałą alternatywą dla wszystkich tych, którzy szukają oszczędności, są dachówki betonowe. Choć również występują jako cały system dachowy, to charakteryzują się nieco gorszym dla oka wykończeniem powierzchni. Sam materiał to oczywiście nie wszystko. O tym, w jaki sposób będzie wyglądało pokrycie dachowe, decydują dekarze. Szukając firmy dla siebie, warto zwrócić uwagę na te najbardziej renomowane. Zdecydowanie zalicza się do nich firma, której właścicielem jest Jacek Śliwka. W tym konkretnym przypadku klienci mogą liczyć nie tylko na miłą atmosferę obsługi, ale przede wszystkim na rzetelność oraz terminowość wykonywanych zleceń. Co jeszcze warto wiedzieć o pokryciach dachowych?

Pokrycia dachowe – pozostałe rodzaje

Zaraz po dachówkach najczęściej wybieranym przez inwestorów pokryciem dachowym jest blachodachówka. Przy dachach dwuspadowych klasyczna – arkuszowa, a przy dachach wielospadowych – modułowa. Nowoczesne pokrycia blaszane charakteryzują się naprawdę przyzwoitą wytrzymałością na wpływ szkodliwych warunków atmosferycznych oraz niebywałą lekkością. Można zakupić je w wielu kolorach oraz powłokach ochronnych. Jedynym minusem jest dźwięk, który powstaje na skutek uderzeń kropel wody deszczowej o blachę.

Może stać się to szczególnie uciążliwe, kiedy dom projektowany jest z myślą o poddaszu użytkowym. Warto również wspomnieć o blachodachówkach z posypką ceramiczną, która w znacznym stopniu niweluje problem hałasu. Wszyscy ci, którzy chcieliby wystylizować swój dom na styl amerykański, ze strony firm dekarskich mogą liczyć na położenie gontu bitumicznego.

Opracowanie:
Skórzec, Ogrodowa 16
tel. 791 830 031
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz