Materiał Partnera

Wybór odpowiedniej firmy transportowej

Wybór odpowiedniej firmy transportowej

Jeśli zajmujemy się produkcją lub sprzedażą konieczna może okazać się dla nas współpraca z firmą transportową. Jest to z pewnością najlepsza opcja jeśli chcemy wytwarzać lub sprzedawać więcej, a nie jesteśmy w stanie na razie zapewnić i sfinansować działania własnej floty. Firma transportowa, którą wybierzemy powinna spełniać co najmniej kilka warunków, które przed nią postawimy, dlatego warto dowiedzieć się w jaki dokładnie sposób wybrać odpowiedniego partnera do swojego biznesu. Jest kilka prostych zasad.


Możliwości przewozowe

W pierwszej kolejności musimy określić, co i w jakich ilościach będziemy chcieli przewozić. Ważna jest tu również waga ładunku, gdyż determinuje ona wielkość samochodu, który będzie mógł ją transportować. Gdy już to wiemy, szukamy firm, które dysponują odpowiednią flota pojazdów. Patrząc przyszłościowo, jeśli zamierzamy nadal się rozwijać, to nawet jeśli obecnie potrzebujemy jednego samochodu tygodniowo, to za kilka miesięcy może ich być znacznie więcej. W związku z tym lepszym rozwiązaniem będzie firma, która posiada większą ilość samochodów i istnieje możliwość porozumienia się terminowego co do ilości odbiorów i dostaw naszego towaru.Transport krajowy i europejski

Warto stawiać na firmy, w których możliwy jest zarówno transport krajowy, jak i transport międzynarodowy. Oczywiście możliwe, że początkowo będziemy jedynie sprzedawać i transportować swoje produkty w obrębie kraju, jednak z czasem z pewnością będziemy się rozwijać i wówczas możliwość przewozu w obrębie krajów europejskich, przez partnera, z którego usług korzystamy od dawna będzie zdecydowanie wygodniejszą i zapewne bardziej opłacalną opcją.


Doświadczeni kierowcy

To właśnie kierowcy w dużej mierze odpowiadają za przewóz towarów, ich doświadczenie i umiejętności są więc na wagę złota. Zatrudnianie jedynie kierowców ze stażem i doświadczeniem w branży deklaruje większość firm transportowych. Warto zweryfikować te informacje jeszcze przed podpisaniem odpowiedniej umowy.


Współpraca na korzystnych zasadach

Dla klienta w ofercie firmy transportowej duże znaczenie odgrywać będą ceny. Pożądane są rozmaite rozwiązania i zniżki dla stałych klientów, docenianie wieloletniej współpracy. Tak więc jeśli znajdziemy kilka firm zajmujących się transportem warto zweryfikować wysokość cen, sprawdzić możliwości ich negocjacji, jak również dowiedzieć się czy istnieją rabaty lub inne profity dla stałych klientów, które mogą przydać nam się w przyszłości. 

Opracowanie:
Kisielice, Sienkiewicza 12 lok. 2
tel. 608 825 929
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz