Materiał Partnera

Wulkanizacja, czyli jak profesjonalnie zadbać o samochodowe koła?

Wulkanizacja, czyli jak profesjonalnie zadbać o samochodowe koła?

W każdym pojeździe niezwykle istotną funkcję pełnią koła. Właściwe ogumienie gwarantuje przyczepność na odpowiednim poziomie oraz przystosowanie do panujących na drodze warunków, z kolei proste felgi i właściwie ustawiona geometria i zbieżność zapewniają poprawną eksploatację kół. Warto więc zadbać o ten element pojazdu i wybrać renomowany serwis wulkanizacji – co konkretnie znajduje się w ofercie tego typu miejsc?

Odpowiednio dobrane opony

Najważniejsze elementy kół samochodowych to felgi oraz opony. Niezwykle istotne jest ogumienie, które ma bezpośredni kontakt z podłożem, po którym porusza się auto i przenosi moc podawaną przez jednostkę napędową. Opony muszą gwarantować przede wszystkim właściwą przyczepność w określonych warunkach – w Polsce najczęściej wymienia się ogumienie przed sezonem letnim oraz zimowym. Warto w tym celu skonsultować się z serwisem wulkanizacji. Specjaliści zadbają o dopasowanie ogumienia do konkretnego typu posiadanych przez kierowcę felg w samochodzie oraz zaleceń producenta auta. Należy zwrócić uwagę m.in. na indeks prędkości, ale też typ bieżnika. Serwis Wulkan s.c. jest w stanie dopasować właściwe opony, a po ich zamówieniu zająć się montażem na felgach. Warto wiedzieć, że wulkanizator z powodzeniem naprawi uszkodzone ogumienie. Na jednej osi muszą znajdować się opony tego samego typu, dlatego w przypadku zniszczenia jednej z nich konieczna jest wymiana obu, co może być kosztowne. Dobrym rozwiązaniem jest więc oddanie ogumienia do wyspecjalizowanego warsztatu wulkanizacyjnego, który zajmie się reperacją opony i przywróci jej pierwotny stan.

Istotne ustawienia

Zanim jednak kierowca na podstawie rad udzielonych mu przez wulkanizatora zdecyduje się na zakup konkretnych opon, powinien sprawdzić stan felg. W przypadku kupna nowych obręczy również ważne jest ich właściwe dopasowanie – rozstaw śrub i poszczególne parametry muszą być zgodne z zaleceniami producenta. Po kompleksowym dostosowaniu nowych kół przez serwis wulkanizacji można przystąpić do realizowania ważnych ustawień. Zbieżność oraz geometria kół to czynności, które w sposób profesjonalny wykonują właśnie wulkanizatorzy. Wykorzystują do tego specjalistyczny sprzęt, dzięki czemu pomiary są niezwykle precyzyjne, a koła w aucie ustawione zostają przez fachowca równo. Dzięki tego typu zabiegom opony eksploatują się równomiernie i w sposób właściwy są obciążane podczas jazdy. Ustawienie zbieżności i geometria kół to także nierzadko rozwiązanie problemu ze ściąganiem kierownicy czy jej nierówną pozycją podczas jazdy na wprost. Wulkanizator zadba także o właściwe wyważenie kół, dzięki czemu każde z nich będzie charakteryzowało się tą samą masą, co pozwoli na ich optymalne eksploatowanie oraz zapewnienie kierowcy najlepszych właściwości jezdnych.

Opracowanie:
Warszawa, Modlińska 146A
tel. 22 811 81 90
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz