Materiał Partnera

Wnętrze ekskluzywnego jachtu

Wnętrze ekskluzywnego jachtu

Na rynku dostępne są jachty wykonane z włokiem węglowych, ale coraz większa popularnością cieszą się łodzie, których części wykonane są z drewna. Dobór ekskluzywnych gatunków drewna oraz materiałów wykończeniowych to częsty warunek zakupu jachtu przez milionerów. Trzeba jednak pamiętać, że takie jachty wymagają większej dbałości niż propozycje łodzi wykonanych z lekkich i nowoczesnych materiałów.

Materiały do wykończenia jachtów

Kwintesencją luksusu jest posiadanie ekskluzywnego jachtu. Coraz częściej od projektantów wymaga się tego, aby aranżacja wnętrza zawierała luksusowe rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb właściciela, wysmakowane detale oraz najwyższej jakości materiały. Jacht ma być funkcjonalny i efektowny, a spełnienie tego warunku będzie możliwe jedynie dzięki zastosowaniu trwałych rozwiązań.

Na jachtach możliwe jest zastosowanie podobnych materiałów co w ekskluzywnych apartamentach. Część mieszkalna na łodzi wygląda często podobnie jak w naziemnym budynku. Jednak przestrzeń na zewnątrz choć przypomina taras narażona jest na nieco inne warunki atmosferyczne niż te panujące na lądzie. Narażony jest na długotrwałe działanie soli morskiej, wiatru, ale też promieniowanie UV. To oznacza, że deska zastosowana do wykończenia jachtu musi zostać poddana specjalnej obróbce. Ważne jest, aby była odporna na ogień przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości materiału. Do wykończenia wnętrz jachtów można zastosować również skórę. Prym wiedzie skóra marki Foglizzo, która jest stosowana w części salonowej łodzi, sypialni oraz na pokładzie.

Wyposażenie luksusowego jachtu

Inwestorzy bardzo często podkreślają, że wnętrze jachtu ma jak najbardziej przypominać mieszkanie w apartamentowcu. Ma być przestronne, ale z miejscem do wypoczynku pod pokładem jak i na nim. Ważne jest też, aby znajdowało się na jachcie miejsce do pracy, ale też do relaksu na przykład w jacuzzi czy basenie. Te dwa elementy to standard wyposażenia luksusowego jachtu. Również meble do jachtów nie pozostają bez znaczenia. Muszą być wykonane z najwyższej klasy materiałów i być funkcjonalne.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz