Materiał Partnera

Własne tkaniny dekoracyjne do późniejszej obróbki krawieckiej

Własne tkaniny dekoracyjne do późniejszej obróbki krawieckiej

W skład włókienniczy tkanin dekoracyjnych wysokiej jakości wchodzą naturalne surowce roślinne lub zwierzęce, takie jak len, konopia, bawełna, wełna czy jedwab. Warto wiedzieć, że najlepsze gatunkowo tkaniny mają odpowiednio przygotowaną strukturę splotu tkackiego, a także gęstości osnowy oraz wątku. Coraz popularniejsze jest zamawianie wysokiej jakości tkanin dekoracyjnych od wyspecjalizowanych sklepów i wykonywanie dalszej obróbki w pracowni krawieckiej na specjalne zamówienie.

Sklepy z tkaninami dekoracyjnymi

Sklepy z tkaninami dekoracyjnymi są coraz bardziej popularne. Dzieje się tak dlatego, że coraz więcej osób chce wykonać firany, zasłony, poszewki czy obrusy według swojego pomysłu lub artystycznego projektu pracowni krawieckiej. Dzięki temu domowe wnętrza można ozdobić niepowtarzalnymi – i niespotykanymi nigdzie indziej – wyrobami tkackimi, które będą się doskonale komponowały się z kolorami ścian, dekoracjami, a także meblami. Podobnie jest w przypadku hoteli i restauracji, które dbają, aby ich wystrój był dopasowany do określonego stylu. Zakupują one tkaniny w branżowych sklepach, a następnie zlecają dalszą ich obróbkę profesjonalnym zakładom krawieckim. Gdzie można nabyć tkaniny dekoracyjne do późniejszej obróbki krawieckiej? U dystrybutorów detalicznych tkanin takich jak między innymi firma Bławatek. Posiadają oni w swoim asortymencie tkaniny najwyższej jakości – są to zarówno tkaniny polskiej produkcji, jak i zagranicznej, produkowane z najwyższą starannością. Zapewniają swoim klientom zarówno luksusowe materiały dekoracyjne (takie jak aksamity bawełniane, tiule, szyfony, woale, organdyny czy ortaliony), jak i te mniej estetyczne oraz o innym przeznaczeniu (w tym: polary, laycry na stroje sportowe, flanele bawełniane, froty, drelichy bawełniane, dzianiny oraz kory). Warto pamiętać, że sklepy z tkaninami oferują materiały włókiennicze o różnym przeznaczeniu: tkaniny na odzież, tkaniny na galanterię stołową, tkaniny dekoracyjne stolarki okiennej czy tkaniny na bieliznę pościelową.

Niepowtarzalne firany i zasłony woalowe

Jednymi z najczęściej zamawianych telefonicznie materiałów, a także tych zakupywanych w sklepach stacjonarnych są tkaniny woalowe. Są one ostatnimi czasy bardzo modne. Wykorzystuje się je głównie do produkcji stylowych firan i zasłon. Woale charakteryzują się cienką, prześwitującą tkaniną, która przypomina delikatny mleczny kożuch. Najczęściej produkowane są z wysokiej jakości bawełny lub włókien sztucznych takich jak poliestry czy poliamidy. Włosowo-wątkowy splot pozwala na poddawanie woalu obróbce krawieckiej zarówno w przypadku tworzenia pięknych firan oraz zasłon, jak i sukienek. Woale bardzo często zakupywane są również przez organizatorów ślubów i pracownie florystyczne – stanowią bowiem piękny element dekoracyjny podczas uroczystości zaślubin.

Opracowanie:
Gdańsk, Pańska 9 lok. 11
tel. 58 301 96 14
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz