Materiał Partnera

Wiosenny salon odnowy, czyli jak odmłodzić swoje auto?

Wiosenny salon odnowy, czyli jak odmłodzić swoje auto?

Okres od wczesnej wiosny do późnej jesieni to czas, w którym nasila się intensywność wyjazdów turystycznych i rekreacyjnych. Podróżowanie własnym samochodem może być bezpieczniejsze i bardziej komfortowe, dzięki nowej usłudze, jaką jest kompleksowe przygotowanie pojazdu do sezonu.

Lifting samochodowy dla zainteresowanych

O odmładzaniu zazwyczaj myślą i mówią kobiety, które osiągnęły już pewien próg dojrzałości i pragną na dłużej zachować swój nienaganny wygląd. Pojęcie to w ostatnim czasie przyjęło się też w niektórych warsztatach samochodowych – tych, które specjalizują się w przywracaniu pełnej sprawności pojazdów.

Dbanie o samochód zazwyczaj ogranicza się do okresowych przeglądów technicznych, wizyt w myjni samochodowej czy uzupełniania oleju oraz innych płynów eksploatacyjnych. Niewielu kierowców jak dotąd miało okazję pomyśleć o przygotowaniu pojazdu do sezonu, korzystając w tym celu z oferty profesjonalistów.

Na czym polega odmładzanie samochodu? Z pewnością, zgodnie ze znaczeniem tego słowa, na przywracaniu estetyki zewnętrznej oraz przywróceniu sprawności wszystkich części znajdujących się pod maską. Dzięki kompleksowej diagnostyce i wymianie detali możliwe jest osiągnięcie stanu zbliżonego do tego, jaki pojazd miał w chwili wyjazdu z fabryki.  Profesjonalne stacje serwisowe, takie jak Arno Service. Serwis Samochodowy Bosch Service, oferują przeglądy i przygotowanie pojazdu w zakresie takich elementów jak: elektryka, mechanika, silnik czy koła. Z uwagi na to, że projekt jest oparty o rozwiązania marki Bosch, z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych tej marki podczas kompleksowych przeglądów wymieniane są wyeksploatowane części oraz poprawiana jest funkcjonalność wielu układów.

Dlaczego warto przygotowywać samochód do letniego sezonu?

Pierwszą i zapewne najważniejszą odpowiedzią na to pytanie jest chęć zapewnienia sobie i swoim bliskim bezpieczeństwa podczas dłuższych wyjazdów wakacyjnych. Okres zimowy jest wyjątkowo trudny dla samochodów. Nie tylko są one zimą poddawane działaniu zmiennych temperatur, ale też narażone na błoto pośniegowe i sól oraz piasek, którym posypywane są jezdnie. Podczas jazdy wiele szkodliwych substancji dostaje się do wnętrza pojazdu, negatywnie oddziałując na odkryte części. Niekiedy również hamulce, zużyte w wyniku częstego używania, wymagają szybkiej wymiany, aby na długich trasach gwarantowały bezpieczeństwo. 

Innym ważnym aspektem jest uzupełnienie płynów eksploatacyjnych, a w szczególności oleju silnikowego. Pracując w ciężkich warunkach zimowych, ulega on szybkiemu spalaniu i jest mniej efektywny. Przy intensywnej eksploatacji samochodu wiosna jest też najlepszym okresem na całkowitą wymianę oleju – zalecaną szczególnie w silnikach diesla i z filtrem DPF.

Kluczowym elementem dla każdego pojazdu są również opony. O potrzebie ich wymiany wie już dziś chyba każdy kierowca. Jednak poza założeniem letniego ogumienia warto też zwrócić uwagę na jego stan. Nawet najlepsze, markowe opony, jeśli będą mocno wyeksploatowane, nie sprawdzą się podczas jazdy po letnich drogach. Przygotowanie pojazdu do wiosny to również konieczność serwisu klimatyzacji, a zwłaszcza wymiany filtrów i uzupełnienia czynnika. Od tych czynności zależy zdrowa atmosfera w kabinie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz