Materiał Partnera

Wesele jak z bajki

Wesele jak z bajki

Ślub to magiczny dzień, którego każdy fragment pragniemy celebrować jak najdłużej. Dbamy więc o odpowiednią oprawę tego wydarzenia – wygląd, ubiór, obrączki. Kluczową rolę odgrywa wesele – to w końcu na nim zapewniamy naszym gościom niezapomniane wrażenia. Oprócz szampańskiej zabawy koniecznie musimy zadbać o odpowiedni catering. Jak powinniśmy więc zaaranżować nasze wymarzone wesele pod tym względem?

Wyjątkowe miejsce

Wesele to niezwykłe wydarzenie w życiu każdego świeżo upieczonego małżeństwa. Ma ono pozostać we wspomnieniach najbliższych na długie lata. Warto więc zaplanować je uprzednio tak, aby spełniało wszystkie nasze wymagania. Fundamentem jest zatem dobór odpowiedniego miejsca. Sala weselna musi być przygotowana na wszystkich zaproszonych gości. Wielkość pomieszczenia to już kwestia indywidualna – jedni wolą wesela kameralne, spędzane jedynie w gronie najbliższych, inni zaś wybierają duże powierzchnie gotowe przyjąć kilkuset ludzi. W obu przypadkach oczekiwania spełni Restauracja Amaro. Anna Miguła, która posiada aż dwie sale weselne. Wybór wyjątkowego miejsca da nam możliwość spokojnego planowania innych elementów uroczystości. Zespół muzyczny uświetni tę okoliczność, grając muzykę zgodną z profilem imprezy i wytycznymi nowożeńców. Zadba też o weselne konkursy i gry, utrzymując świetną atmosferę wśród zaproszonych gości. Zanim zaczniemy jednak zabawę, gości należy odpowiednio nakarmić. Jeśli dokonaliśmy już wyboru miejsca, warto pomyśleć nad cateringiem.

Przez żołądek do serca           

Trudno jednocześnie zaspokoić preferencje kulinarne wielu osób. Podając dania na weselu, musimy mieć na względzie nie to, czy są one uwielbiane przez nas, lecz przez naszych najbliższych. Mimo tego, że jest to najważniejszy dzień w życiu pary młodej, to jednak trzeba mieć na względzie dobro gości. Warto pomyśleć nad daniami z repertuaru kuchni polskiej. Tradycyjne potrawy w weselnej odsłonie pozwolą na sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa, kiedy to mamy i babcie serwowały nam klasyczne przysmaki. Coraz częściej jednak spotyka się wesela, na których podaje się chociażby dania rodem z Japonii, czyli sushi. Uważajmy jednak na dobór menu na tego typu okolicznościach, bowiem nie wydaje się to odpowiednim miejscem na kulinarne eksperymenty. Stałym punktem programu każdego wesela jest tort. Jego przygotowanie zajmuje cukiernikowi wiele czasu, lecz jest to konieczne, by efekt końcowy przerósł nasze oczekiwania. Choć tradycyjne torty są nadal popularne, to wiele par młodych stawia na oryginalne projekty. Te obejmują nawet wymyślne słodkie figurki przedstawiające nowożeńców czy elementy ślubne, np. obrączki, dekoracje w kształcie serca.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz