Materiał Partnera

Wczesne nauczanie matematyki – oferta edukacyjna EarlyMath

Wczesne nauczanie matematyki – oferta edukacyjna EarlyMath

Naukowcy z dziedziny psychologii dowodzą, iż nauka matematyki wpływa na rozwój funkcji mózgu dziecka, a co za tym idzie na poziom jest koncentracji, analitycznego myślenia, szybkość zapamiętywania, a nawet zdolności przywódczych! Pedagodzy zaś rekomendują wprowadzanie bardziej intensywnej nauki matematyki już na poziomie przedszkolnym. Ze skutecznych metod dydaktycznych i innowacyjnej oferty edukacyjnej słynie w Polsce Grupa Edukacyjna Prometeus.

Propagowanie nauki matematyki w przedszkolach

Czynny udział w propagowaniu nauki matematyki w przedszkolach ma Grupa Edukacyjna Prometeus, który dzięki zaangażowaniu Małgorzaty Dobrowolskiej zaadaptował do polskich warunków nauczania wczesny program edukacji matematycznej. Oparty jest on o metodologię otwartą, która zakłada między innymi przyjazny sposób przekazywania wiedzy, w taki sposób by w pełni wykorzystać naturalny potencjał dzieci. Dzięki innowacyjnym lekcjom programu EarlyMath uczniowie przedszkolni doskonale są przygotowani do późniejszej edukacji szkolnej, a ich zdolność pozwalają na szybkie przyswajanie wiedzy. To dlatego oferta dydaktyczna propagowana przez Małgorzatę Dobrowolską jest wykorzystywana przez rodziców dzieci, a także przez instytucje – różnego rodzaju świetlice środowiskowe, przedszkola itp. Potwierdzeniem skuteczności nauczania matematyki przez Grupę Edukacyjną Prometeus jest współpraca tego podmiotu z Centrum Diagnozy Terapii i Edukacja LILAVATI, z Centrum Edukacyjnym Hele Mele, czy z Domem Twórczego Życia Rozwijalnia. Podmiot te kieruje również bardzo atrakcyjną ofertę związaną z franczyzą na prowadzenie centrum edukacyjnego z licencją programu nauczania matematyki EarlyMath.

Zakres programowy i metody nauczania

Program edukacyjny EarlyMath zakłada sześć stopni nauczania, a także stopień rozszerzony FallowUP. Są one przygotowane w taki sposób, aby dziecko na danym poziomie zaawansowania mogło szybko i bezstresowo przyswoić bardzo rozbudowane zagadnienia. Poziom pierwszy zakłada między innymi rozpoznawanie liczb, rozpoznawania figur, naukę podstawową dodawania i odejmowania, porównywanie długość i wag, łączenie zbiorów, szacowanie i przewidywanie, czy też wykorzystanie strategii przy segregowaniu. Na poziomie szóstym dzieci uczą się już zaś mnożenia i dzielenia, ułamków dziesiętnych i zwykłych, rozwiązywania zadań, czy też wykorzystywania wzorów na pole powierzchni figur! Warto jednak zauważyć, że tak dynamiczna edukacja matematyczna, którą oferuje Grupa Edukacyjna Prometeus jest efektem wielu analiz zachowań dzieci, a także zdolności do przyswajania przez nich wiedzy. Specjaliści tego ośrodka wykorzystują nowoczesne techniki, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę jak bardzo plastyczny jest umysł człowieka w wieku między czwartym, a dziesiątym rokiem życia. W programie EarlyMath wykorzystuje się takie modele dydaktyczne jak nauka abstrakcyjna i konkretna między innymi poprzez gry, edukację muzyczną, czy też plastyczną. Dzieci dzięki temu z przyjemnością uczestniczą w zajęciach, które przynoszą im również odprężenie oraz zabawę.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz