Materiał Partnera

Warto korzystać z usług firm transportowych

Warto korzystać z usług firm transportowych

Przewóz mebli lub innych ładunków wielkogabarytowych może być nie lada wyzwaniem. Nie jest to dużym problemem w momencie, gdy posiadamy odpowiednio duże auto. Sprawa jednak wygląda staje się kłopotliwa, jeśli mamy auto osobowe. Obostrzenia w zakresie przewozu ładunków wielkogabarytowych mogą uniemożliwić ich transportowanie. W takim wypadku warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy.

Zasady przewozu ładunków autem osobowym

Przewożąc ładunek wielkogabarytowy autem trzeba przestrzegać kilku zasad. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, czy przedmiot przewozu nie wystaje za bardzo poza granice auta. Auto, wraz z przewożonym towarem nie może przekraczać szerokości 2,55 m. Przy nieodpowiedniej widoczności towar trzeba oznaczyć odblaskami, na jego bokach. Jeśli ładunek wymaga od kierowcy jazdy z otwartym bagażnikiem, należy pamiętać, aby widoczna była tablica rejestracyjna oraz światła (dzienne, kierunkowskazy itd.). Wystające elementy z tyłu auta, nie mogą przekroczyć 2 m, poza jego krawędź. Elementy te należy także oznaczyć. Według przepisów powinna być to czerwona chorągiewka, o wymiarach 50 cm x 50 cm. W przypadku przewozu towarów na dachu, ważne jest, aby trzymały się one granicy do pół metra za przednim zderzakiem samochodu i do 1,5 m od fotela kierowcy. Wystające fragmenty s przodu auta, także należy oznaczyć. W tym jednak przypadku będzie to chorągiewka pomarańczowa. Co ciekawe, na dachu pojazdu można przewozić ładunek, jeśli całkowita wysokość pojazdu, wraz z przewożonym bagażem nie przekracza wysokości 4m. Ważną zasadą, również dla osoby kierującej pojazdem jest, aby ładunek nie naruszał statyczności samochodu, nie ograniczał widoczności kierowcy i nie utrudniał prowadzenia. Ostatnim obostrzeniem, na które większość użytkowników drogi nie zwraca uwagi, jest zakaz przekraczania dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu. Są to ograniczenia, które mogą uniemożliwić przetransportowanie niektórych ładunków autem osobowym. Niedostosowanie się do przepisów, oczywiście grozi zatrzymaniem przez policję i karą. Dlatego, w przypadku braku możliwości spełnienia wyżej wymienionych zasad, lepiej zlecić przewóz materiałów profesjonalnej firmie transportowej, takiej jak Polkos, która bez wątpienia bezpiecznie przetransportuje każdy towar, na miejsce docelowe.

Warto korzystać z usług firm transportowych

Firma przewożąca np. mebel autem dostawczym, musi spełnić niemalże takie same wymogi, jak właściciel auta osobowego. Jedną z zasad, która się różni, jest to wielkość masy. Nie może ona przekroczyć 3,5 t (maksymalna całkowita masa dopuszczalna, aut transportowych do 3,5 t). Ładunek musi być także odpowiednio zabezpieczony, przed zmianą położenia (tj. przesunięcie się lub przewrócenie). Służą do tego pasy transportowe. Pamiętać jednak należy, żeby pasów nie zaciskać zbyt mocno, aby nie zniszczyły przewożonego towaru.

Opracowanie:
Koszalin, Kaczeńców 24
tel. 512 590 600
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz