Materiał Partnera

Wakacyjne podróże po Polsce – który środek transportu najlepiej wybrać?

Wakacyjne podróże po Polsce – który środek transportu najlepiej wybrać?

Brak samochodu może komplikować życie, jednak wcale nie oznacza, że nie uda Ci się wyjechać w wymarzoną podróż po Polsce. Istnieje wiele alternatywnych środków transportu, którymi bezpiecznie i komfortowo dotrzesz w wybrane miejsce: pociągi, prywatne busy, autostop czy wynajem samochodu – co ma najwięcej zalet i najlepiej sprawdzi się podczas wakacyjnych wyjazdów?

Pociągi, autobusy tramwaje – dokąd nas zawiozą?

Są stosunkowo tanim i wygodnym wyborem, o ile decydujemy się na podróże po miastach posiadających dobre połączenie PKP. Nie sprawdzą się jednak w przypadkach, kiedy nasz docelowy punkt wycieczki nie posiada stacji ani nie dojeżdża do niego komunikacja miejska. Niestety, dodatkowe zamawianie taksówek jest zwyczajnie nieopłacalne i takiej sytuacji lepiej skorzystać z alternatywnego wyjścia.

Autostopem po Polsce

Autostop jest przez wielu uznawany za niebezpieczny środek transportu, jednak tysiące ludzi korzystają z niego nawet na co dzień. Można nim dojechać tak naprawdę w każde miejsce w Polsce, przesiadając się z jednego auta do drugiego. Żeby uniknąć zagrożeń i nieprzyjemnych z autostopu lepiej korzystać parami i być ostrożnym. Wiele osób uważa, że podróż w ten sposób jest niesamowitą przygodą, którą warto choć raz w życiu przeżyć. Daje ona poczucie „wolności” i swobody, a ponadto – nic nas nie kosztuje.

Krótkoterminowy wynajem samochodu

Wypożyczenie auta jest szczególnie dobrym rozwiązaniem, kiedy przychodzi nam podróżować z małymi dziećmi. Chcąc wynająć samochód, należy udać się do wypożyczalni np. D&M i zarezerwować wybrane auto na określony termin. Rezerwacji zwykle można dokonać też online lub telefonicznie, ale warto zrobić to osobiście, aby móc zobaczyć rzeczywisty stan zamawianego pojazdu. Miesięczny koszt wynajmu samochodu rodzinnego o standardzie takim, jak na przykład Renault Clio Kombi to koszt ok. 2000 PLN.

Bus z kierowcą – bezpieczeństwo i komfort

Jeśli planujesz wyjazd większą grupką, np. 5-6 osób warto zdecydować się na wynajem busa. Wiele firm przewozowych oferuje wypożyczenie busów wraz z doświadczonym kierowcą, dlatego nawet brak prawa jazdy nie będzie w tym wypadku przeszkodą. Decydując się na tę opcję, kierowca jest w stanie odebrać podróżnych z dwora PKP lub lotniska, dzięki czemu zaoszczędzi się czas.

Jak planować podróż po Polsce?

Bez względu na to, jaki środek transportu wybierzemy, zawsze warto wcześniej zaplanować trasę, aby nie nadrabiać niepotrzebnych kilometrów. Jest to szczególnie ważne, kiedy wypożyczamy auto, gdzie w warunkach umowy istnieje dzienny limit przebytych kilometrów. Planując podróż z punku A do punktu B, dobrze jest również wyszukać atrakcje, znajdujące się w pobliżu wybranej trasy.

Opracowanie:
Sosnowiec, Ostrogórska 9
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz