Materiał Partnera

Wakacje nad polskim morzem

Wakacje nad polskim morzem

Planując wakacje warto zastanowić się nad wczasami w jednej z polskich nadmorskich miejscowości. Pensjonat nad morzem, złocista plaża i długie, spokojne spacery o zachodzie słońca to świetny plan na wakacje.

Zalety wakacji w Polsce

Spędzając urlop w Polsce czas, który na zagranicznych wczasach zajęłoby nam dotarcie do celu, możemy poświęcić na wypoczynek – urlop jest więc dłuższy. Czasem nawet o kilka dni! Zamiast gnieść się w autokarze, możemy spokojnie leżeć na plaży i cieszyć się urlopem. Spędzanie wakacji w Polsce pozwala też na spore oszczędności – większość produktów i usług w polskich kurortach kosztuje mniej niż w zagranicznych miejscowościach wypoczynkowych. Wczasy nad Polskim morzem to świetne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi. Maluchy kiepsko znoszą odległe podróże. Zabierając dzieci nad Bałtyk nie narazimy ich na nieprzyjemności związane z dłużącą się drogą. Możemy też być pewni, że w miejscowościach nadmorskich nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych wczasowiczów.

Wyjątkowy klimat

Wiele miejscowości leżących nad polskim morzem to zakątki, które warto odkryć. Urokliwe, malutkie miasteczka i większe miasta z ciekawą historią zdecydowanie warto zwiedzić. Jednym z ciekawszych miejsc jest Darłowo. Jego historia sięga XI wieku. Wtedy na tym terenie istniał gród nazywający się Diriov. Jego mieszkańcy zajmowali się żeglarstwem, łowieniem ryb i tkactwem. Prawa miejskie Darłowo otrzymało już 1271 roku. Budowa zamku w Darłowie zaczęła się w 1352 roku – wtedy miasto znajdowało się pod panowaniem księcia Bogusława V z dynastii Gryfitów. W Darłowie urodził się Eryk Pomorski, późniejszy król Norwegii, Danii i Szwecji. Kiedy został zdetronizowany, powrócił do Darłowa i zajął się rozbudową miasta. Tu został też pochowany. W trakcie II wojny światowej w mieście powstawały dwa największe działa w historii świata – Dora i Gustaw. Miasto kilkukrotnie odwiedzał Adolf Hitler, doglądając budowy broni.  Darłowo cieszy się bardzo bogatą i skomplikowaną historią. Odwiedzając miasto można więc nie tylko wypoczywać na plaży, ale też poznać niesamowite opowieści dotyczące tego miejsca.

Komfortowe warunki

Wygoda, oszczędności i odkrywanie niesamowitej historii to niewątpliwe zalety wakacji nad polskim morzem. Ale podczas urlopu ważne są też warunki panujące w hotelu. Komfort i wygoda w pensjonacie pozwalają na najlepszy wypoczynek. Podczas wizyty w Darłowie znajdziemy je w Irena Hotel. Noclegi turystyczne i biznesowe. Do dyspozycji gości są pokoje jedno-, dwu-, i trzyosobowe oraz wygodne apartamenty. We wszystkich pokojach jest dostęp do telewizji i bezprzewodowego Internetu. Wyposażono je także w lodówki i inne udogodnienia. Irena Hotel działa przez cały rok – możemy więc zarezerwować tu noclegi nie tylko latem, ale także na przykład podczas jesiennej wycieczki do Darłowa.

Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz