Materiał Partnera

Wakacje last minute – dla oszczędnych, spóźnialskich i żądnych przygód

Wakacje last minute – dla oszczędnych, spóźnialskich i żądnych przygód

Biura podróży bardzo często oferują wakacje last minute – czyli wczasy, które wykupujemy zaledwie kilka dni przed wyjazdem. Takie oferty mają swoje wady i zalety – z jednej strony pozwalają na wspaniały wypoczynek za małe pieniądze, ale z drugiej wymagają też dużej elastyczności, odwagi i umiejętności błyskawicznego podejmowania decyzji. Jeśli nie masz jeszcze planów na urlop, koniecznie przeczytaj nasz tekst o wakacjach dla spóźnialskich.

Na każdą kieszeń

Największą zaletą wczasów typu last minute z pewnością jest ich niska cena. Wykupując wyjazd w ostatniej chwili, możemy za niego zapłacić znacznie mniej – jeśli mamy wyjątkowe szczęście może udać nam się trafić nawet na 75% obniżkę ceny. Dzięki temu możemy wyjechać w piękne, nieodkryte przez nas do tej pory zakątki świata za cenę urlopu na Mazurach. Takie wakacje na ostatnią chwilę sprawdzą się więc w przypadku osób ciekawych świata i chcących odkrywać nowe miejsca, ale dysponujących mocno ograniczonym budżetem.

Dla spóźnialskich

Oferty last minute to ratunek dla wszystkich tych, którzy zawsze zapominają o wcześniejszym zaplanowaniu urlopu. Stehen. Biuro podróży to miejsce, w którym z pewnością znajdziemy dla siebie ciekawą ofertę, nawet na kilka dni przed wyjazdem. Czasem po prostu trudno jest zaplanować letni wypoczynek z odpowiednim wyprzedzeniem – nie każdy wie wcześniej, czy otrzyma urlop w zaplanowanym terminie. Poza tym w pędzie codziennego życia łatwo przegapić okres, w którym najlepiej zacząć planować wakacje. Last minute to idealna opcja dla zabieganych.

Pozwól sobie na przygodę

Wakacje wykupowane w ostatnim momencie wymagają od nas sporej elastyczności i umiejętności podejmowania błyskawicznych decyzji. Nie każdy potrafi w ciągu kilku minut postanowić, że jutro wyjeżdża na wyspy gorącej Hiszpanii czy na malowniczą Sycylię. Planowanie urlopu typu last minute wymaga więc pewnej odwagi i żądzy przygód.  Wyjazd, na który zdecydowaliśmy się w ostatniej chwili, może okazać się podróżą naszego życia. Trzeba jednak pamiętać, że wczasy tego rodzaju mają pewne minusy. Jednak jeśli odpowiednio się na to przygotujemy, wszystko powinno pójść gładko. Po pierwsze w ramach takich ofert często nie możemy wybrać pokoju w hotelu – wszystkie najlepsze miejsca najczęściej są już po prostu zajęte. Nie zawsze uda nam się także znaleźć ofertę wyjazdu dokładnie w to miejsce, o którym marzymy – zwłaszcza jeśli jest to popularny wakacyjny kierunek, wtedy wszystkie wyjazdy mogą zostać po prostu wykupione we wcześniejszym terminie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz