Materiał Partnera

Waga samochodowa — jak wybrać dobrą wagę?

Waga samochodowa — jak wybrać dobrą wagę?

Zakup wagi samochodowej nie jest zadaniem łatwym. Wybór tego rodzaju urządzeń na rynku jest dosyć duży, mamy wiele dostępnych wariantów i możemy dopasować je dokładnie pod nasze potrzeby, zarówno jeśli chodzi o rozmiar, jak i konstrukcję. Jednak z drugiej strony, łatwo podjąć nie do końca przemyślaną decyzję, która będzie nas sporo  kosztować. Na co zatem należy zwrócić uwagę, aby wybrać wagę samochodową, która spełni nasze potrzeby? Zobaczcie sami!

Rodzaj ważonych pojazdów

Wybór wagi samochodowej musimy rozpocząć od wnikliwego przeanalizowania naszych potrzeb. To, jakie samochody zamierzamy ważyć na naszej wadze, wpływa następnie na dobór jej wielkości oraz zakres. Jeśli planujemy wykorzystać naszą wagę samochodową do ważenia aut osobowych na przykład na stacjach demontażu pojazdów, wtedy wystarczy nam waga o krótszym podjeździe, niż w przypadku ważenia samochodów ciężarowych z przyczepą, kiedy to musimy pomyśleć o co najmniej 18-metrowym pomoście. Ta kwestia jest również kluczowa do dopasowania zakresu maksymalnego wagi. Nie ma potrzeby kupowania wagi samochodowej o wysokiej nośności na przykład 20 ton, kiedy będziemy wyłącznie ważyć auta osobowe. Nie dość, że tracimy na tym finansowo, to również ryzykujemy niedokładnym pomiarem. Chyba każdy z nam wolałby tego uniknąć, zatem warto dobrze przeanalizować  nasze plany i kupić taką wagę, którą w pełni wykorzystamy.

Wybór konstrukcji

Na wybór wagi samochodowej powinien również wpłynąć rodzaj jej konstrukcji. W tej kwestii także uzależnione jest to od rodzaju ważonych aut. Pomost wagowy odgrywa tutaj kluczową rolę. Musi on być stabilny i odporny na duże obciążenie. Jeśli będzie się wyginał pod ciężarem pojazdów, to nie tylko szybko uszkodzi części składowe wagi, ale także będzie przekłamywał ostateczne wyniki. W związku z tym zdecydowanie musimy wybrać wagę samochodową dopasowaną do planowanego obciążenia. W przypadku ważenia aut o stosunkowo niewielkich rozmiarach rekomenduje się wagi stalowe. Wykonane są z jednego elementu, przez co łatwo się je transportuje. Natomiast do ważenia pojazdów ciężarowych zdecydowanie częściej wybierane są wagi stalowo-betonowe, mające ramy ze stali,  natomiast siatki zbrojeniowe z betonu.

Serwis wag samochodowych

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze wagi samochodowej? Zdecydowanie na dostępność serwisu gwarancyjnego oraz możliwości naprawy. Nie bez znaczenia powinna być również kwestia ponownej legalizacji naszej wagi samochodowej. Na terenie województwa mazowieckiego, zaufanym producentem wag jest firma Ostwag. Nie tylko oferują oni doskonałej jakości wagi, ale również ich legalizację oraz błyskawiczną realizację zamówień.

Reasumując, warto przeanalizować dokładnie wymienione powyżej kwestie, aby wybrać wagę samochodową, która faktycznie odpowiadać będzie naszym potrzebom. Unikniemy w ten sposób niedokładnych pomiarów oraz nadmiernego wydawania pieniędzy.

Opracowanie:
Ostrołęka, Goworowska 46
tel. 889 927 961
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz