Materiał Partnera

W jakim celu stosuje się protetykę stomatologiczną?

W jakim celu stosuje się protetykę stomatologiczną?

Oczywiście bardzo często większość z nas zmaga się z różnego rodzaju ubytkami w zębach, które mogły powstać na różne sposoby. Dzisiejsza technologia daje nam możliwość uzupełniania wszelkich ubytków lub stworzenia całego zęba od podstaw. Warto zapoznać się z wszelkimi dostępnymi obecnie metodami, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla swoich potrzeb.

Czy każdy ząb można odbudować?

Z pewnością wiele osób zadaje sobie pytanie, czy każdy ubytek zęba może zostać odbudowany. Oczywiście wszystko to zależy od stanu naszego uzębienia. Barbarzak Kinga Prywatny gabinet stomatologiczny twierdzi, że odbudowa zęba powinna nastąpić dość szybko, aby nie doszło do zaburzenia funkcji żucia. W miejscu po ułamanym zębie może dojść do gwałtownego rozwoju bakterii, które mogą doprowadzić do naprawdę wielu poważnych chorób. Protetyka stomatologiczna ma za zadanie naprawić wszelkie ubytki oraz zapobiec wypadaniu kolejnych zębów. Oczywiście praktycznie każdy ubytek można odbudowa, jednak niezbędne jest najpierw wykonanie wszystkich potrzebnych badań oraz zdjęć. Odbudowany ząb nie będzie niczym różnił się od reszty uzębienia w naszej jamie ustnej. Pozwoli to na przywrócenie odpowiednich procesów związanych ze spożywaniem różnego rodzaju pokarmów.

Czym są implanty zębowe?

W niektórych przypadkach jedynym rozwiązaniem jest wykonanie implantów zębowych, które stanowią rodzaj stałej protezy. Ich zadaniem jest między innymi zatuszowanie braków w uzębieniu oraz przywrócenie możliwości żucia pokarmów w odpowiedni sposób. Protetyka stomatologiczna oferuje implanty w postaci tytanowych śrub, które mocowane są do dziąsła. Następnie na nie zakłada się specjalne korony oraz następuje odbudowa ubytku. Dużą zaletą implantów zębowych jest to, że produkowane są z biozgodnych materiałów, których nasz organizm nie traktuje jak obcych. Protetyka stomatologiczna zakłada, że implanty są bardzo odporne na mechaniczne obciążenia oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Do tego typu usług możemy również zaliczyć protezy stałe, które pozwolą na wypełnienie dużej ilości luk w uzębieniu. Obecnie popularnym rozwiązaniem są mosty protetyczne, które składają się z kilku koron osadzanych we wcześniejszych implantach. To naprawdę trwałe i wytrzymałe rozwiązanie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz