Materiał Partnera

W jakich sytuacjach warto skorzystać z transportu drogowego?

W jakich sytuacjach warto skorzystać z transportu drogowego?

Transport morski, lotniczy, a może jednak drogowy? Są pewne sytuacje, w których należy wybrać odpowiednią usługę. Sprawdźmy, kiedy warto postawić na transport drogowy.

Przewóz ładunków

Dzięki transportowi drogowemu można sprawnie przewieźć produkty w kraju i za granicą. Służą do tego różnego rodzaju środki do przewozu ładunków. Zaliczamy do nich m.in. samochody dostawcze, ciężarowe, a także ciągniki oraz pociągi drogowe.

Cechy transportu drogowego

Transport drogowy jest bardzo przydatny w przypadku, gdy chcemy dowieźć dany towar bezpośrednio do klienta, tzw. usługa „door-to-door”, a także opłacalny, gdy uwzględnimy stosunek odległości przewozu do czasu transportu. Rozbudowana sieć dróg i brak barier celnych pozwala na dotarcie do niemal każdego zakątka w Polsce i Europie. Samochody docierają również do Turcji, Azji Środkowej i północnej Afryki, skutecznie konkurując z transportem morskim i lotniczym.

Coraz bardziej nowoczesna flota samochodowa w firmach oferujących transport drogowy zwiększa niezawodność i terminowość dostaw. Klienci mogą zlecić przewóz towaru każdego rodzaju – drobnicy, towarów delikatnych, wymagających kontrolowanej temperatury, a dzięki stosownej umowie ADR – nawet materiałów niebezpiecznych. Poszczególne przedsiębiorstwa konkurują ze sobą także pod względem ceny oraz czasu realizacji.

Usługi transportu drogowego zarówno krajowego (w tym drobnicowego i całopojazdowego), jak i międzynarodowego (drobnicowego, częściowego i całopojazdowego) oferuje firma Diera, która dysponuje rozbudowaną siecią biur spedycji drogowej. Przy każdym zamówieniu klienci mogą liczyć na terminowość dostaw oraz konkurencyjne ceny, a także na własnego opiekuna, który jest odpowiedzialny za realizację zamówień. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz