Materiał Partnera

W jakich sytuacjach sprawdzi się hak holowniczy?

W jakich sytuacjach sprawdzi się hak holowniczy?

Wiele osób nie docenia haka holowniczego, dopóki nie zmierzą się z sytuacją, kiedy trzeba przetransportować większą ilość rzeczy. W niektórych modelach aut hak jest fabrycznie montowany, w innych przypadkach właściciel może zdecydować się na montaż takiego elementu. Jest to nie tylko oszczędność czasu, ale także pieniędzy, gdyż w razie potrzeby nie musimy korzystać z usług firmy transportowej.

Hak holowniczy – dobra inwestycja

Wiele osób uważa, że hak holowniczy zepsuje wygląd samochodu. Szczególnie właściciele sportowych aut, w których oprócz osiągów liczy się także estetyka całości, boją się zamontowania haka, który może niekorzystnie wpłynąć na wygląd nadwozia. Nowoczesne haki są zaprojektowane tak, aby nie tylko nie wpływały negatywnie na komfort użytkowy samochodu, ale także elegancko się prezentowały. Dodatkowo montując hak u specjalistów, jak na przykład Firma Handlowo-Usługowa Artur Piega mamy pewność, że usługa będzie wykonana profesjonalnie, a wybrany hak będzie pasował do całości.

Jak można wykorzystać hak samochodowy?

Inwestycja w hak samochodowy zwróci się już za pierwszym razem w sytuacji, gdy będziemy zmuszeni przetransportować większą ilość rzeczy. Sprawdzi się on szczególnie podczas:

  • Przeprowadzki – transport mebli i pozostałego wyposażenia to droga usługa w firmach transportowych, a dodatkowo nie mamy pewności, że taki transport będzie możliwy w wybranych przez nas godzinach. Posiadając hak wystarczy tylko wynająć przyczepkę, co znacząco obniży koszty i czas całego przedsięwzięcia.
  • Transport materiałów budowlanych – każdy prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się z remontem, a do tego potrzebne są materiały budowlane. Kleje, zaprawy i farby przewożone w samochodzie mogą trwale zabrudzić tapicerkę, więc hak z przyczepką w tym przypadku jest niezastąpiony.
  • Wyprawa rowerowa – aktywny wypoczynek na poza miastem jest dużo przyjemniejszy. Mocując bagażnik rowerowy do haka możemy wybrać się w dalszą podróż i spędzić czas na świeżym powietrzu.

Hak stwarza wiele możliwości wykorzystania, a nie przeszkadza w prowadzeniu auta oraz nie wpływa negatywnie na jego wygląd. Montaż haka jest nieskomplikowany i możliwy w każdym warsztacie.

Hak holowniczy na specjalne okazje

Jeżeli korzystamy z haka holowniczego, to dobrym rozwiązaniem jest montaż haka z demontowaną kulą. Wówczas możemy używać haka tylko wtedy, kiedy faktycznie go potrzebujemy. Taka część jest prosta zarówno w montażu, jak i demontażu, więc całą procedurę można przeprowadzić samodzielnie, bez dostępu do specjalistycznych narzędzi.

Opracowanie:
Libertów, Góra Libertowska 5
tel. 12 270 33 25
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz